Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Stijging

Cegeka realiseert omzetgroei van 31 procent

03 mei 2016 - 13:58ActueelSoftware & DevelopmentCegekaEdan
Kevin Stickens
Kevin Stickens

Cegeka Groep heeft zijn boekjaar 2015 afgesloten met een omzetgroei van 31 procent. De it-dienstverlener klokt af op 369 miljoen euro. De winst voor belastingen groeit bijna parallel met 23 procent of een gezonde 6 procent op de omzet.

Ook in 2016 blijft Cegeka even ambitieus. De groep wil zijn investeringen in het nagelnieuwe datacenter in Nederlands Limburg en overnames in de Duitstalige landen te gelde maken. In lijn met de nieuwe strategie werden er in de groep nieuwe directeurs aangesteld.

Cegeka groeide zo voor het twaalfde jaar op een rij. Inclusief de bestellingen in uitvoering behaalde Cegeka in 2015 een omzet van 368,32 miljoen euro. Dat is 31 procent meer dan de 280,44 miljoen euro van 2014. Daarmee verdubbelt de omzetgroei in vergelijking met een jaar eerder (17 procent).

Groei en acquisities

De groei is grotendeels (22 procent) te danken aan de overname van BrainForce eind 2014. Die overname werd in de geconsolideerde cijfers van 2014 nog maar voor drie maanden meegerekend, maar telt nu voor het volledige kalenderjaar mee. Ook de overname van het Gentse Edan Business Solutions dikt de omzet aan. Die acquisitie werd afgerond in juli 2015 en wordt dus voor zes maanden meegerekend.
 
De overige 9 procent groei werd organisch gerealiseerd, mooi verspreid over alle diensten van de groep: professional services, infrastructuur en software. De joint venture Cegeka-DSA in Nederland plukte de vruchten van de investeringen en noteerde een winststijging van 55 procent. In Franstalig België bevestigde dochteronderneming NSI Group zijn sterke jaar 2014 met een omzet van bijna 42 miljoen euro en een winststijging van 18 procent.

Groei operationeel resultaat én sterke investeringen

De operationele marge groeide met 18 procent tot 23 miljoen euro, maar zakt procentueel met 0,7 procentpunt tot 6,3 procent in vergelijking met 2014. Cegeka investeerde fors in innovatie en verdere internationalisering. Het nieuwe datacenter in het Nederlandse Geleen was goed voor een investering van bijna vijftien miljoen euro. Daar bovenop investeerde Cegeka in Microsoft-cloudinfrastructuur en de acquisitie van erp-specialist Edan Business Solutions.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    Contract ondertekenen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Cegeka verlengt contract met Argenta

    ActueelSoftware & Development

    Zander Colaers gaat Cegeka Nederland leiden

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs