Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

TCS sluit miljardencontract met Aegons Transamerica

15 januari 2018 - 09:40ActueelFinanciële dienstverleningAegonTCS
Rik Sanders
Rik Sanders

Tata Consultancy Services (TCS) heeft een megacontract gesloten met verzekeraar Transamercia. Het Indiase ict-concern neemt de administratie van de levensverzekering- en lijfrenteactiviteiten van deze Amerikaanse dochteronderneming van Aegon over. en gaat die verder digitaliseren door onder meer een cloudplatform in te richten voor de polisverwerking. De meerjarenovereenkomst heeft een omzetwaarde van ruim twee miljard dollar en is daarmee het grootste contract dat TCS ooit heeft gesloten. TCS neemt zo'n 2200 medewerkers over, waarbij het werk niet wordt overgeheveld naar India.

Transamerica, een aanbieder van levensverzekerings-, pensioen- en investeringsproducten in de Verenigde Staten, wil door met TCS in zee te gaan zijn levensverzekering- en lijfrenteactiviteiten een digitale vernieuwingsimpuls geven. Het ict-concern heeft als opdracht meegekregen om de dienstverlening van meer dan tien miljoen polissen te concentreren op één modern, geïntegreerd cloudplatform en de klantervaringen te digitaliseren.

De ict-dienstverlener heeft de laatste jaren fors geïnvesteerd in zijn digitaliseringsplatform TCS Bancs voor de financiële sector. De Amerikaanse verzekeraar verwacht door de inzet van dit platform per jaar tussen de zeventig en honderd miljoen dollar te kunnen besparen. Wel verwacht het nog voor de transitie- en conversiekosten de komende drie jaar zo’n 280 miljoen dollar kwijt te zijn.

Geen offshoring

In het kader van dit business process outsouring (bpo)-contract neemt TCS zo’n 2200 medewerkers over. Opvallend is dat het bedrijf benadrukt dat deze Amerikaanse werknemers hun huidige baan en standplaats kunnen houden. Er wordt zelfs een ‘verzekeringshub’ ingericht in Cedar Rapids (Iowa) waar de medewerkers hun digitale vaardigheden kunnen bijspijkeren. Aangenomen mag worden dat TCS het contract niet gegund had gekregen als het bedrijf het werk had uitbesteed naar India, zoals normaliter de gang van zaken is bij dit soort offshore-trajecten.

De huidige Amerikaanse president Donald Trump maakt zich echter druk om het uitbesteden van Amerikaanse banen naar lagelonenlanden en heeft Amerikaanse bedrijven hier op aangesproken. Overigens stelt TCS dat het de afgelopen drie jaar zo’n drie miljard dollar heeft geïnvesteerd in het uitbouwen van zijn dienstverleningspraktijk in de VS, 

Meer over

ConsultingOffshoring

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Vattenfall besteedt applicatiediensten uit aan TCS

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Trump geeft non-Amerikaanse ICT nieuwe kansen’

    ActueelOnderwijs

    IBM-topvrouw schrijft open brief aan Trump

    ActueelCarrière

    Trump wil einde inhuur buitenlandse ICT’ers

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TCS brengt IT-omgeving Randstad naar publieke cloud

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    HCL en Aegon innoveren uitbestedingsrelatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs