Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Landbouw gaat netwerk Verkeer&Waterstaat gebruiken

29 november 2006 - 13:123 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

De ministeries van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en Verkeer en Waterstaat (V&W) een convenant ondertekend. Daarbij is afgesproken dat Landbouw het nieuwe wide area network van V&W gaat gebruiken, in plaats van het huidige, verouderde AgroNet.

De samenwerking staat in het teken van het programma Andere Overheid. Een van de speerpunten is de bundeling van de netwerkinfrastructuur om op de investerings- en beheerkosten te besparen en de kwaliteit van de netwerkdiensten te verhogen. Omdat het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) fors moest investeren in het vernieuwen van zijn AgroNet is besloten om over te stappen op de Nieuwe Netwerk Voorziening (NNV) van het collega-ministerie van V&W. Dit is een landelijk dekkend netwerk voor datatransmissie dat deels in eigendom is van V&W en deels via huurlijnen is opgebouwd. "We hebben zelf glasvezelkabels langs de snelwegen lopen voor de dynamische verkeersmanagamenttoepassingen van Rijkswaterstaat", vertelt accountmanager Jacco Kuijt, Adviesdienst voor Geo-informatie en ICT (AGI). "Het streven is om op termijn het netwerk geheel onder eigendom te brengen." AGI is de vroegere Meetkundige Dienst en vormt het kennis- en dienstencentrum voor geo-informatie en communicatietechnologie voor het ministerie van Verkeer en Waterstaat en Rijkswaterstaat.

V&W besloot om zijn vernieuwde landelijke netwerkvoorzieningen open te stellen aan andere departementen. De migratie van het netwerk van het relatieve kleine ministerie van Sociale Zaken & Werkgelegenheid is net afgerond. "De toetreding van LNV is een majeure operatie", zegt Kuijt. "Het betekent een verdubbeling van het aantal locaties. Er moeten zo'n 250 locaties, waaronder productschappen en betaalorganen, overgezet worden." De migratie wordt afgestemd op de afronding van de OT2006-aanbesteding voor de rijksbrede inkoop van telecommunicatiediensten. Naar verwachting zullen in het derde kwartaal van 2007 de mantelovereenkomsten definitief zijn, waarna de migratie van het Landbouw-netwerk begin 2008 kan worden afgerond. In de tussentijd tuigen beide departementen een projectorganisatie op en krijgt het samenwerkingsverband via een aantal proefprojecten vorm.

Een handvol netwerkbeheerders van LNV stapt over naar AGI, waar momenteel ruim vijftien netwerkbeheerders werken. Daarnaast huurt AGI veel ict-expertise in. Met betrekking tot het vernieuwde netwerk zijn er bijvoorbeeld raamcontracten met BT en KPN. Bij AGI loopt overigens een uitbestedingstraject waarbij standaard it-zaken in zijn geheel aan marktpartijen worden overgelaten. Ook netwerkbeheer is een van de aandachtspunten. Naar verwachting is dit proces in 2007/2008 voltooid. Het eigendom van het netwerk en de regiefunctie blijven dan bij V&W.

Beide departementen hebben overigens eerder samengewerkt op telecomgebied. Zij organiseerden een gezamenlijke aanbesteding voor umts-diensten. Daarbij werd Vodafone uitgekozen als leverancier van mobiele netwerktoepassingen voor medewerkers, en KPN voor de 'machine-tot-machine'-toepassingen, verbonden aan een centrale server. Kuijt wijst als voorbeeld op de elektronische routeadvies-borden op de snelwegen. "Onze samenwerking willen we verbreden op andere ict-terreinen, zoals rekencentrumcapaciteit, spraakdienstverlening – VoIP – en beveiligd internet."

Meer over

TelecomWAN

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Bouw Amsterdams Microsoft-datacenter verstoord

    Security & Awareness

    Kort: Wantrouwen in niet‑Europese routers, cybercrimineel dol op remote access-tools (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs