Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ministerraad stemt in met nieuwe aanpak P-Direkt

12 december 2006 - 09:06ActueelGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Na het echec met IBM heeft de ministerraad ingestemd met een nieuwe aanpak voor P-Direkt, de gezamenlijke organisatie voor de rijksbrede personeelsregistratie en salarisadministratie. Kern ervan is een geleidelijke overgang naar één gedeelde administratie.

De ministerraad heeft op voorstel van minister Nicolaï voor Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkrijksrelaties ingestemd met een nieuwe aanpak voor P-Direkt. Uitgangspunt blijft een doelmatiger personeels- en salarisadministratie voor de rijksoverheid. Het nieuwe voorstel volgt op het afblazan van de oorspronkelijke aanpak, waarbij de overheid het uiteindelijk niet met hoofdleverancier IBM over de aanpak eens kon worden (schade: ruim twintig miljoen euro).

De nieuwe aanpak wijkt op een aantal punten wezenlijk af van de eerder ingezette koers. Het belangrijkste verschil is dat de realisatie geleidelijk en gefaseerd plaatsvindt. Dit moet de beheersbaarheid vergroten. Een ander verschil is dat de uitgangssituaties van de ministeries centraal staan, in plaats van het 'shared service centrum'.

De realisatie van P-Direkt vindt in twee afzonderlijke fases plaats. In de eerste fase draait het om standaardisatie. De processen en de systemen van de personeels- en salarisadministratie worden vereenvoudigd en gestandaardiseerd. Onder regie van P-Direkt ontwikkelt het ministerie van Verkeer en Waterstaat hiervoor in eigen beheer een rijksbreed standaardsysteem. De vereenvoudiging moet er ook toe leiden dat medewerkers en managers zelf eenvoudige handelingen kunnen verrichten, zoals aanvraag en goedkeuring verlof.

Een ander deelproject is het digitale personeelsdossier. Sinds de start van het project zijn door de ministeries alle dossiers van de rijksambtenaren (circa 120.000) opgeschoond en gedigitaliseerd. P-Direkt laat nu een centraal systeem ontwikkelen voor de opslag hiervan. Medewerkers en personeelsadviseurs kunnen dan op hun werkplek via het intranet hun personeelsdossier beveiligd raadplegen.

Verder sluiten in fase één alle ministeries – voor zover dat nog niet is gebeurd – aan op de salarisverwerking van het ministerie van Financiën. In de toekomst wordt die ondergebracht bij P-Direkt. Daarnaast gaan alle ministeries in fase één over naar één personeelsinformatiesysteem. Beide systemen zijn SAP-oplossingen.

Fase twee staat in het teken van de vorming van één administratie en één contactcenter voor de personeels- en salarisadministratie voor de rijksoverheid. Dit vergt nog nader onderzoek en het kabinet neemt hierover later een besluit, naar verwachting in 2008.

Meer over

P-Direkt

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Overheid en IBM uit elkaar over P-Direkt

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Witte rook voor HR shared service center P-Direkt

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Overheid moet op tellen passen bij P-Direkt

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Nieuwe P-Direkt hergebruikt oude P-Direkt

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Logica, BT en HP beheren Rijksinfrastructuur

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    ‘Wat heeft de Rekenkamer zitten doen?’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs