Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rijk bespaart miljoenen met één site en stijl

29 april 2009 - 13:40ActueelCloud & InfrastructuurHippoRednose
Teus Molenaar
Teus Molenaar

De dertien ministeries in Nederland krijgen allemaal één website en één huisstijl. De bestaande websites gaan ‘op zwart’. De nieuwe site is gebouwd, beheerd en gepresenteerd door de open source software van het Amsterdamse Hippo. Tegelijk met deze initiatieven worden de communicatieafdelingen van de departementen samengevoegd. Het geheel van deze acties levert volgens experts miljoenen euro’s aan besparingen.

Overheid Nieuwe Stijl heeft gekozen voor open source software om de nieuw te bouwen, centrale website van de rijksoverheid (http://www.rijksoverheid.nl/) vorm en inhoud te geven. De dertien departementen hebben voortaan één website. Voorheen had elk ministerie zijn eigen site met tal van afzonderlijke microsites. In totaal waren er honderden webstekken. Die gaan allemaal uit de lucht als de nieuwe site actief is.

Tegelijk met het project Overheid Nieuwe Stijl is ervoor gekozen één huisstijl te gebruiken: de Rijkshuisstijl. Bovendien is samenvoeging van de communicatieafdelingen van de departementen in volle gang. Dit alles bij elkaar moet miljoenen euro's aan besparing opleveren. 'Voorheen was er voor elke campagne bij elk ministerie een aparte huisstijl met apart logo, enzovoorts. Dat kost veel geld. De nieuwe opzet is veel efficiënter', aldus een woordvoerder van Hippo. Hij vertelt dat de uitvoeringsorganen, zoals Rijkswaterstaat en Senter-Novem, kijken hoe zij kunnen aansluiten op deze beweging van het rijk.

Congres

Op 27 mei is er een seminar voor rijksambtenaren over dit onderwerp. Rode draad van het congres is hoe open source software een belangrijke, geldbesparende rol kan spelen. Aan de hand van cases wordt uitgelegd wat de voordelen zijn van de Rijkshuisstijl. Het gebruik van één huisstijl leidt tot besparingen in het ontwerptraject.

Communicatieadviseur Erik Hartman is één van de sprekers op het congres. 'De rijksoverheid geeft met deze combinatie van open source software, één huisstijl en één website natuurlijk een prachtig signaal af aan de burger. Maar het moet niet blijven bij alleen de motor en de etalage. Er is meer uit te halen dan besparingen alleen. Nu ligt er een kans om de burger echt goed van informatie en diensten te voorzien', aldus Hartman.

Tijdens het congres demonstreren Rednose en Hippo de Template Generator. Hiermee kunnen gebruikers documenten en webpagina's naar persoonlijk smaak inrichten binnen de kaders van de Rijkshuisstijl.

 

 

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Open standaarden alleen verplicht voor rijksoverheid

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Waterschappen hergebruiken Hippo-CMS BuZa

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    EZ-website migreert naar Rijksoverheid.nl

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Nieuwe dienst pakt archiefachterstand Rijk aan

    Computable.nl
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Gratis software: voor niets gaat de zon op

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Rijks-CIO wil om tafel met ICT~Office

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs