Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Kroes vraagt ICT-investering bij opening WCIT

25 mei 2010 - 13:09ActueelOverheid
Rian van Heur
Rian van Heur

Europa moet nu investeren in ict, anders wordt het ingehaald door andere landen. Dat stelt eurocommissaris Neelie Kroes op het World Congress on IT (WCIT) dat de komende drie dagen in Amsterdam wordt gehouden. ‘Europa loopt achter op de Verenigde Staten als het gaat om ict. Onze breedbandverbindingen zijn veel langzamer dan die in andere landen. In Azië ligt overal snel internet.'

De eurocommissaris lichtte tijdens het congres haar Digitale Agenda toe. Hierin staan de zeven speerpunten waar de Europese Unie de komende jaren op het gebied van ict gaat investeren. ‘De nieuwe agenda gaat erom dat iedere Europeaan digitaal gaat', aldus Kroes.

Volgens de eurocommissaris kampt Europa met een aantal uitdagingen, op het gebied van pensioenbetaling of de zorg bijvoorbeeld. ‘Geen van de uitdagingen kunnen we aanpakken zonder aan ict te denken', zegt de eurocommissaris. Ze pareerde de kritiek dat de post digitale agenda geen belangrijke post zou zijn. ‘Omdat ict zo belangrijk is voor de groei van Europa, maakt me dat eigenlijk de eurocommissaris voor groei.'

Snel internet

Kroes beloofde dat er in 2020 snel internet beschikbaar zal zijn voor alle Europese burgers. ‘Deze belofte doe ik. Daarom is er geen reden voor mij om terug te gaan naar Nederland. Ik ben een Europese en er is nog heel veel dat ik hier kan doen', aldus de eurocommissaris verwijzend naar de suggestie dat ze wellicht premier wordt in een nieuw kabinet, mocht de VVD de grootste partij worden bij de komende verkiezingen.

WCIT werd dinsdagochtend 25 mei geopend. Naast Kroes sprak ook de Spaanse minister Ros Peràn. Spanje is nu voorzitter van de Europese Commissie. ‘We moeten herstellen van de ergste economische crisis van de afgelopen jaren. Ict is een belangrijk ingrediënt voor de oplossing tot herstel,' zei hij.

Ook Intel-ceo Paul Otellini, IBM-directeur Virginia Rometty en secretaris-generaal Martin Lees van de Club van Rome spraken tijdens de openingstoespraken.

Meer over

ICT-budgetWCIT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kroes zet in op veiliger en sneller internet

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Kroes: zonder ICT geen groei, banen en welvaart

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Kroes wil verantwoordelijke voor overheids-ICT

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kroonprins en Kroes spreken op WCIT

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Kroes moet cloud computing reguleren’

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Europarlement tevreden met herexamen Kroes

    Eén reactie op “Kroes vraagt ICT-investering bij opening WCIT”

    1. DURABILIT schreef:
      25 mei 2010 om 19:09

      Wellicht kan mevrouw Kroes een stimulerende rol vervullen als het gaat om het zuinig omgaan met IT assets. Kortom men kan met minder budget meer ICT ontwikkeling bewerkstelligen als men niet zo ineffectief om zou gaan met de bestaande IT assets. De overheid en fabrikanten van hardware zouden hier een voorbeeldrol in moeten vervullen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs