Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Innovation Den’ plugt ICT-innovaties MKB

27 januari 2012 - 15:42ActueelInnovatie & TransformatieNLdigital
Rik Sanders
Rik Sanders

Branchevereniging ICT~Office organiseert onder de naam 'Innovation Den' bijeenkomsten waarbij midden- en kleinbedrijven hun producten en diensten kunnen pluggen bij de rijksoverheid. Veel innovaties komen van het mkb, maar de sector heeft moeite om aan tafel te komen bij het Rijk. De Innovation Den is opgezet naar Engels voorbeeld en de naam verwijst naar de tv-wedstrijd Dragons' Den, waarbij jonge entrepreneurs hun ideeën proberen te pitchen bij een ondernemersjury.

De eerste Innovation Den vond plaats tijdens het iBestuur Congres 2012 dat op 26 januari 2011 plaatsvond in het Beatrix Theater in Utrecht. Het is een onderdeel van het convenant tussen het Rijk en het ict-bedrijfsleven dat op het congres werd getekend om tot een betere samenwerking en minder ict-mislukkingen te komen.

Een woordvoerder van ICT~Office vertelt dat het de bedoeling is vaker Innovation Den-bijeenkomsten te organiseren. Een selecte groep deelnemende bedrijven krijgt hierbij de gelegenheid zich te presenteren aan een jury, bestaande uit topambtenaren en andere deskundigen.

Die jury geeft feedback en het is het voor bedrijven een kans hun product, dienst of concept te etaleren vanuit het idee dat onbekend onbemind maakt, stelt de zegsman van ICT~Office. 'De feedback van het panel is meestal inhoudelijk, maar kan bijvoorbeeld ook gaan over de manier van presenteren of over de vraag of het gepresenteerde wel of niet inspeelt op klantbehoeften. Het doel voor mkb'ers is het maken van afspraken met panelleden om zo marktkansen te scheppen of om hun product beter op de markt af te stemmen.'

Aanbestedingen

Een veelgehoorde klacht bij kleinere bedrijven is dat zij amper kans hebben bij aanbestedingen. De Innovation Den is echter niet speciaal gericht op aanbestedingen maar, stelt de zegsman van ICT~Office, het kan wel nuttige informatie opleveren om de kans op succes bij deelname hieraan te vergroten. Hij wijst er overigens op dat niet elk product of elke dienst hoeft te worden aanbesteed. Dat hangt af van de omvang en het gaat hier vaak om kleinschaliger oplossingen van mkb'ers.

ICT~Office heeft zich bij de opzet van de plugsessies laten inspireren door haar Engelse collega-vereniging. In Groot-Brittannië wordt de Innovation Den georganiseerd door Intellect, de brancheorganisatie aldaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kabinet ondersteunt gebruik open data met app-prijs

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijk en bedrijven pakken ICT-mislukkingen aan

    ActueelCarrière

    MBO speelt in op ICT-innovaties beroepen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs