Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

EZ benoemt klachtencommissie tenders

14 maart 2013 - 16:233 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieMinisterie van EZKNLdigital
Rik Sanders
Rik Sanders

Vanaf 1 april 2013 komt er een zogeheten Commissie van Aanbestedingsexperts die bemiddelt en niet-bindend advies geeft bij klachten over aanbestedingsprocedures. Henk Kamp, minister van Economische Zaken (EZ), heeft Joop Janssen, advocaat aanbestedingsrecht bij Stibbe Advocaten en Notarissen in Amsterdam, als voorzitter benoemd. Vice-voorzitter is Chris Jansen, hoogleraar privaatrecht aan de VU en hoogleraar privaatrechtelijk bouwrecht aan de UvT.

Minister Kamp van Economische Zaken (EZ) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de twee vaste leden zijn geselecteerd door vertegenwoordigers van aanbestedende diensten en ondernemers. Ze zijn benoemd voor een periode van twee jaar, en komen voor herbenoeming in aanmerking. Bij de werkzaamheden laat de commissie zich bijstaan door aanbestedingsexperts, waarvoor op dit moment een selectieprocedure loopt. Overeenkomstig de wens van de Eerste Kamer komt er brede pool van experts, zodat er bijvoorbeeld ook voldoende kennis over duurzaamheid en innovatie beschikbaar is voor de commissie.  

Experts

De start van de Commissie valt samen met de inwerkingtreding van de Aanbestedingswet 2012. Door deze wet moeten ondernemers een eerlijkere kans krijgen bij aanbestedingen van overheidsopdrachten en worden de procedures vereenvoudigd. Toch blijven procedures soms ingewikkeld, wat kan leiden tot klachten of geschillen.

De Commissie van Aanbestedingsexperts bemiddelt of geeft niet-bindend advies aan ondernemers en aanbestedende diensten – zoals gemeenten en provincies – over klachten met betrekking tot de uitvoering van de Aanbestedingswet 2012. De werkwijze en de inrichting van de commissie wordt vastgelegd in een reglement. De Tweede Kamer ontving eerder van EZ het ontwerpadvies ‘klachtenafhandeling bij aanbesteden’.

Nieuwe Aanbestedingswet

Op 1 april 2013 treedt de nieuwe Aanbestedingswet in werking. Volgens branchevereniging Nederland ICT is het nieuwe aanbestedingsbeleid voor kleine (mkb) en grote it-bedrijven een flinke verbetering. Zo mogen diensten die een opdracht aanbesteden geen onredelijke eisen en voorwaarden meer stellen. Onder de oude wetgeving kon het voorkomen dat geschikte partijen werden uitgesloten van deelname op basis van criteria die niets met de feitelijke opdracht te maken hadden.

Daarnaast moet de nieuwe wet voorkomen dat overheden en overheidsdiensten onnodig verschillende kleine opdrachten clusteren en als één opdracht aanbesteden. Bedrijven die in het verleden al bij voorbaat buiten de boot vielen bij dit soort grote opdrachten, kunnen onder de nieuwe aanbestedingswet wel meedingen.

Ook nemen de administratieve lasten bij aanbestedingstrajecten af, waardoor de kosten voor geïnteresseerde bedrijven minder worden. De wet realiseert dit door bijvoorbeeld aanbestedende diensten te verplichten openbare aanbestedingen op Tenderned (www.tenderned.nl) te plaatsen, zodat ondernemers deze openbare aanbestedingen eenvoudig op een centrale plek kunnen terugvinden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Staat eist 24 miljoen euro van KPN om OT2010

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rechter wijst bezwaren Xerox over Utrecht af

    Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ricoh legt printer-soap aan Hoge Raad voor

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Standby-stand verziekt tender printers ROC’s

    rechter rechtszaak rechtbank
    ActueelData & AI

    Softwarebedrijf Gino verliest kort geding CIZ

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Scholten Awater wint geding tegen Amsterdam

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs