Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Belastingdienst

Inhuur voor oud systeem kost fiscus miljoenen

05 februari 2014 - 10:59ActueelOverheidBelastingdienst
Rik Sanders
Rik Sanders

De afdeling Toeslagen van de Belastingdienst besteedt per week zeker zo’n half miljoen euro aan het inhuur van bijna vierhonderd uitzendkrachten die vanuit een kantoor in Den Haag het computersysteem aan de praat moeten houden. Dat meldt De Telegraaf. De probleemsituatie is ontstaan doordat twee jaar geleden de overgang van vier toeslagsystemen naar één is gestart. De migratie verloopt zo moeizaam dat zonder continue handmatige correcties het huidige toeslagensysteem niet goed functioneert en burgers niet de zorg-, huur- of kinderopvangtoeslag krijgen waarop ze recht hebben.

Volgens De Telegraaf werden de uitzendkrachten in eerste instantie aangetrokken voor de bemensing van ‘een tijdelijke productiefabriek die de overgang van vier toeslagsystemen naar één mogelijk moest maken’. Formeel is dit project in de zomer van 2012 afgerond. Maar de vijfhonderd medewerkers van de tijdelijke fabriek zitten er nog steeds.

In een reactie aan De Telegraaf stelt de fiscus dat de afdeling oorspronkelijk een tijdelijk karakter had. Inmiddels is dat permanent geworden. ‘De afdeling zal blijven omdat handmatig toezicht noodzakelijk zal blijven. Ook met het nieuwe systeem’, meldt de Belastingdienst aan De Telegraaf.

Eric Wiebes

Door de aanhoudende problemen bij Toeslagen vertrok staatssecretaris Weekers bij het ministerie van Financiën. Zijn opvolger Eric Wiebes is gisteren door koning Willem-Alexander benoemd. Orde op zaken stellen bij de Belastingdienst, waaronder ict, is één van zijn belangrijkste taken. Wiebes was als wethouder van Amsterdam ook verantwoordelijk voor ict. Daar probeerde hij ook orde op zaken te stellen, al wist hij de miljoenentekorten op de ict-begroting niet geheel terug te dringen. Het ict-vernieuwingsplan werd uitgesteld tot 2013; onduidelijk is of het vorig jaar überhaupt is gestart.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Belastingdienst
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Belastingdienst selecteert informatiearchitecten

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Belastingdienst ontslaat vooralsnog geen ICT’er

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ICT-storing legt Belastingsysteem plat

    Belastingdienst fiscus
    ActueelOverheid

    Uitstel systeem kost fiscus 4 miljoen per maand

    Belastingdienst
    ActueelCarrière

    Belastingdienst gaat honderden ICT’ers werven

    Belastingdienst
    ActueelOverheid

    Fiscus verspilt 203 miljoen aan ICT-systeem

    12 reacties op “Inhuur voor oud systeem kost fiscus miljoenen”

    « Oudere reacties
    1. Keesje schreef:
      5 februari 2014 om 21:26

      Hier hadden OOK de verantwoordelijke top(b)ambtenaren ontslagen moeten worden, niet alleen Weekers.
      Sterker nog, ambtenaren kunnen een minister altijd laten sneuvelen ook als ze de “pik” op hem hebben.

      Login om te reageren
    2. kj schreef:
      7 februari 2014 om 21:45

      Straks in 2025, als de meeste banen zijn weggeautomatiseerd en de bedrijven derhalve met optimale efficientie en winst kunnen draaien, voorspel ik dat we toch uiterst tevreden zullen zijn over het toeslagensysteem van de staat dat er dan voor zorgt dat ieder niet-werkend mens toch een uitkering van gemiddeld EUR 1835 bruto krijgt.

      Het moet tenslotte eerlijker !

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs