Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Handen

Vier gemeenten willen ICT-omgeving delen

05 november 2014 - 09:05ActueelCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

De Noord-Hollandse gemeenten Ouder-Amstel, Diemen en Uithoorn en de Utrechtse gemeente De Ronde Venen willen een gezamenlijke ict-omgeving inrichten. Daarmee willen de vier gemeenten de ict-kosten verlagen. De samenwerking vormt bovendien de opmaat tot een brede ambtelijke samenwerking op andere bedrijfsvoerings- en uitvoeringstaken. Voor de juridische invulling van deze samenwerking wil het viertal een gemeenschappelijke regeling opzetten onder de naam DUO+.

De vier gemeenteraden nemen in hun vergadering van donderdag 27 november 2014 een besluit over dit ict-voornemen van de colleges van Burgemeester & Wethouders. In het kader van dit plan wordt ook gevraagd een budget beschikbaar te stellen voor de ict-transitie. In het voorjaar vindt besluitvorming plaats over de ambtelijke samenwerking op brede schaal tussen Ouder-Amstel, De Ronde Venen, Diemen en Uithoorn.

De vier colleges zien in ambtelijke samenwerking mogelijkheden om te komen tot een efficiëntere en meer robuuste organisatie. Dat is volgens hen nodig omdat door veranderende wetgeving en de overheveling van taken van het Rijk naar gemeenten er steeds meer op het bordje van de gemeente komt te liggen. Tegenover die verzwaring van taken staan niet meer financiële middelen. Door ambtelijk samen te werken, ontstaat de mogelijkheid efficiënter en goedkoper te werken en de kwaliteit van het werk te verbeteren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    OpinieOverheid

    Fusiegemeente is geen garantie e-diensten

    ActueelOverheid

    Drie Overijsselse gemeenten kiezen Dimpact

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Pinkroccade LG schiet MUG-gemeenten te hulp

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ICT-infrastructuur gemeente De Ronde Venen schaalt mee met samenvoeging

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    DUO+ gaat verder zonder Ronde Venen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Gemeenten nauwelijks actief op sociale media

    4 reacties op “Vier gemeenten willen ICT-omgeving delen”

    1. Reza Sarshar schreef:
      5 november 2014 om 10:03

      Hopelijk wordt er tijdig en breed naar de bouwstenen, organisatorische aspecten en voorbereidingen gekeken en pas daarna naar de ict uitvoering.

      Uiteraard kunnen deze zaken zeer belangrijk zijn voor de volgende stap als er een aanbestedingen uitgeschreven wordt.

      https://www.computable.nl/artikel/opinie/management/5183166/2379250/gemeenten-moeten-professioneler-aanbesteden.html

      Login om te reageren
    2. ITman schreef:
      5 november 2014 om 12:03

      Het is volkomen belachelijk en idioot dat men allang niet alle ict van alle gemeenten gezamelijk ergens gecentraliseerd heeft.
      Liefst ergens buiten de randstad wat goed is voor de lokale economie en uiteraard open source.

      Login om te reageren
    3. Louis Kossen schreef:
      5 november 2014 om 23:06

      @ITman Je hebt gelijk alleen is wel de trend van de overheid om de verantwoordelijkheid af te schuiven en om zoveel mogelijk taken op het bord van de gemeenten te leggen. Met naar ik meen, iedere gemeente zjn eigen daarbijbehorende ICT ondersteuning. Daar staat dit dan weer haaks op, een gecentraliseerde oplossing van gemeenten.

      Login om te reageren
    4. jeroen de vries schreef:
      6 november 2014 om 08:25

      Tja, er zijn al zoveel gemeenten die dit doen. Het zou verstandig zijn als deze gemeentes contact opnemen met Leiden of de Utrechtse Heuvelrug. Daar hebben ze veel ervaring met een dergelijke operatie, en zo kan er worden voorkomen dat fouten wederom worden gemaakt en kosten te hoog worden.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs