Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Europa

EU krijgt 19 supercomputer-projecten binnen

01 juli 2020 - 09:46ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Voor zijn eerste onderzoeks- en innovatie-oproep heeft het European High Performance Computing Joint Undertaking (EuroHPC JU) 38 projecten binnengekregen. Negentien daarvan zijn geselecteerd.

EuroHPC JU lanceerde in juli vorig jaar een tender met een budget van 55 miljoen euro Europees geld. De bedoeling was projecten binnen te krijgen die Europa zouden helpen om competitief te worden op het vlak van supercomputers.

Negen projecten gaan dieper in op het onderwerp ‘Extreme Scale Computing and data driven technologies’. Daarin moeten technologieën ontwikkeld worden voor toekomstige systemen die minstens een biljoen bewerkingen per seconde voltooien. De projecten gaan in op het energieverbruik van dergelijke systemen.

Vijf geselecteerde projecten kozen voor een ander onderwerp: ‘HPC and data centric environments and application platforms’. Hier ligt de focus op het ontwerpen van energie-efficiënte software voor hpc-systemen. Van de gekozen dossiers worden snel usecases en pilootprojecten verwacht.

De vijf laatste projecten gingen voor onderwerp drie: ‘Industrial software codes for extreme scale computing environments and applications’. Hiervoor moet software ontwikkeld worden voor supercomputers die een plaats krijgen in de Europese industrie. Er worden daarbij ook synergieën verwacht met bestaande oplossingen en opensource-projecten.

Het werk aan de geselecteerde projecten moet ten laatste op 1 januari volgend jaar beginnen.

Meer over

HPC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Japan nr.1, VS en China stap terug met supercomputers

    ActueelData & AI

    Supercomputer pakt coronavirus aan

    Intel en Lenovo supercomputer Leibniz Center
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Lenovo en Intel drijven snelheid supercomputers op

    Finse vlag
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE bouwt nieuwe supercomputer in Finland

    Supercomputer
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Atos bouwt Europese supercomputer

    Hortense supercomputer UGent
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Gentse supercomputer heet Hortense

    Eén reactie op “EU krijgt 19 supercomputer-projecten binnen”

    1. Jos Visser schreef:
      2 juli 2020 om 02:54

      Als ik toch ergens moe van word dan is het toch wel het strooien met overheidsgeld om te proberen competitief te worden op een of ander IT gebied. Heeft nooit gewerkt. Gaat ook nooit werken. Al sinds ik het me kan herinneren proberen Europese overheden een eigen siliconen vallei te bouwen maar daar hebben we helemaal niet de volksaard naar. Europeanen nemen het liefst weinig-tot-geen risico en daarom hebben we geen cultuur van entrepreneurs, durfkapitaal, engel-investeerders, startups, en aanverwante. Is niet erg, maar gooi dan ook geen geld over de balk.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs