Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ambtenaren mogen blijven thuiswerken

21 augustus 2020 - 07:37ActueelOverheid
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Rijksoverheid en gemeenten willen als grote werkgevers het goede voorbeeld gaan geven van thuiswerken in het (post)coronatijdperk. Het huidige grootschalige 'thuiswerkexperiment´ wordt voortgezet. Ook op de lange termijn zal,thuiswerken in deeltijd mogelijk zijn.

Wanneer de werkzaamheden het toelaten, worden ambtenaren gestimuleerd thuis te werken. Ze krijgen ondersteuning bij het inrichten van een veilige en verantwoorde thuiswerkplek.   

Dat stellen het ministerie van Binnenlandse Zaken en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in een nieuw manifest voor de digitale overheid tijdens en na corona. De komende tijd bekijken de partijen de verdere mogelijkheden en behoeften. 

Minister Ollongren streeft er naar dat meer mensen met een ict-achtergrond bij de overheid komen werken. De inhuur van externen moet gebalanceerd zijn, zegt ze.

Verder kondigt de bewindsvrouw een opleiding aan om overheidspersoneel te trainen. Doel is de ict-vaardigheid van ambtenaren te vergroten. Om de overheid beter voor te bereiden op een volgende crisis, moet het overheidspersoneel veilig leren omgaan met digitale middelen en digitale gegevens. 

Over het algemeen is de overgang naar thuiswerk vrij goed verlopen. Wel liggen tunnelvisie en verkokering op de loer omdat ambtenaren elkaar minder vaak ontmoeten. Werk en privé zijn moeilijker te scheiden. Bovendien is werk onderdeel van iemands sociale leven, van belang voor persoonlijke ontwikkeling en zingeving, en dus meer dan alleen het verdienen van een inkomen. Ollongren wil daarom ook de psychologische, emotionele en sociale gevolgen van het thuiswerken nader onderzoeken. 

De minister Ollongren heeft het manifest ‘Dichterbij door Digitalisering’ donderdag aan de Tweede Kamer gestuurd. Ze verwacht het eindrapport van de evaluatiecommissie Tijdelijke wet digitale beraadslaging en besluitvorming voor december aan de Tweede Kamer te sturen. Aanvankelijk zou dit september zijn.

Meer over

HNW

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    OpinieWerkplek & Beheer

    Zonder informatiebeveiliging geen thuiswerken

    AdvertorialWerkplek & Beheer

    Thuiswerken: creëer een ideale online omgeving

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Thuiswerken: zo blijf je productief, positief en gezond

    OpinieGovernance & Privacy

    Maak thuiswerken makkelijk met een vdi

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Veilig thuiswerken: vpn of vdi?

    OpinieCarrière

    Thuiswerken vraagt om digitale zelfredzaamheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs