Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

VNG werkt aan centrale oplossing voor Europese poort

27 juli 2021 - 15:53ActueelData & AIVNG
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Onder regie van de VNG werken gemeenten aan een centrale invoervoorziening voor de Single Digital Gateway (SDG). Deze poort gaat Europeanen toegang geven tot informatie, procedures en diensten. Dat is handig als burgers verhuizen naar een andere lidstaat of daar een bedrijf willen starten.

Een aantal diensten moet volledig digitaal beschikbaar worden gesteld voor grensoverschrijdend verkeer binnen de EU. Burgers en ondernemers krijgen voor deze diensten het recht om eenmalig gegevens aan te leveren binnen de EU. Vanaf eind 2022 zijn gemeenten namelijk verplicht om informatie over hun producten en diensten in het Nederlands en Engels beschikbaar te stellen. Uiteindelijk komt alle informatie terecht op de website YourEurope.eu.

De VNG werkt daarbij samen met de nationale portalen rijksoverheid.nl en ondernemersplein.nl. Ontwikkeld wordt een content management systeem (CMS), waarmee gemeenten zelf specifieke informatie kunnen invoeren en beheren. Denk aan lokale openingstijden, leges en contactinformatie. De SDG-invoervoorziening ontsluit de specifieke, lokale teksten via een softwarekoppeling naar de nationale portalen. Gemeenten hoeven dus geen eigen Engelstalige website te maken. 

Begin 2022 is deze SDG-invoervoorziening beschikbaar. De VNG geeft gemeenten het dringende advies om gebruik te gaan maken van de SDG-invoervoorziening. Afzonderlijke gemeentelijke oplossingen kosten meer tijd en geld kosten. Bovendien werkt de VNG samen met landelijke partijen. De bedoeling is als één overheid de dienstverlening zo compleet mogelijk aan te bieden aan EU-burgers.

Meer over

DienstenGateway

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    VNG: pas op voor techno-optimisme bij digital twins

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs