Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AP mag Google met rust laten

19 januari 2022 - 10:35ActueelInnovatie & TransformatieAPConsumentenbondGoogle
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is niet in gebreke gebleven door níét op te treden tegen Google. De toezichthouder hoefde een klacht van de Consumentenbond dat de tech-gigant gebruikers van Android-smartphones stiekem volgt, niet in behandeling te nemen.

Dat oordeelde de rechter in een rechtszaak die door de Consumentenbond was aangespannen tegen de AP.

De bond stapte in 2020 naar de rechter omdat de AP twee jaar na het indienen van de klacht tegen Google over privacyschendingen nog altijd geen besluit had genomen. Met de procedure wilde de belangenvereniging de AP dwingen dat alsnog te doen. Een eerdere ingebrekestelling had de toezichthouder al van de hand gewezen.

In een weerwoord stelde de AP dat de Consumentenbond geen belanghebbende zou zijn en daarom niet zelfstandig handhavingsverzoeken in zou mogen dienen. Maar daar ging de rechter niet in mee.

Teleurgesteld

Sandra Molenaar, directeur Consumentenbond, is teleurgesteld over de uitspraak: ‘Dit is een tegenslag voor consumenten. Zij zijn gedwongen te wachten op een uitspraak van de Ierse toezichthouder, maar dat doen ze al ruim drie jaar. En intussen blijven de overtredingen onbestraft.’

Volgens de bond probeert Google gebruikers van nieuwe Android-telefoons ‘met sturende knoppen’ zover te krijgen dat ze de locatie-geschiedenis inschakelen. Daarnaast staat de functie ‘web & app activiteit’ standaard ingeschakeld. Via deze optie verzamelt Google ook locatie-gegevens. Volgens de Consumentenbond is dat in strijd met de wet.

Molenaar vindt het frustrerend dat Google zijn gang kan gaan. Het ergert haar ook dat de toezichthouder al meer dan drie jaar passief blijft. ‘De AP moet meer doen om dat proces te bespoedigen. Temeer daar Google alle gelegenheid krijgt met de Ierse toezichthouder te communiceren en op die manier invloed uit te oefenen. Consumenten worden niet gehoord. De manier waarop het Europese toezicht is ingericht, schiet tekort. Dit zullen we de komende tijd dan ook onder de aandacht brengen.’

De Ieren staan niet te trappelen om Google aan te pakken omdat de tech-gigant in dat land voor veel werk zorgt.

Meer over

PrivacySmartphonesTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google verliest hoger beroep in antitrustzaak

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google Workspace niet meer taboe voor Rijk

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google profiteert van reclame-golf

    ActueelInnovatie & Transformatie

    AP: scherm persoonsgegevens in Handelsregister af

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs