Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Sogelink neemt Regeldienst over voor Omgevingswet

02 oktober 2023 - 10:24ActueelData & AIGeodanGOconnectITSogelink
Rik Sanders
Rik Sanders

Sogelink, een Franse leverancier van softwareoplossingen voor professionals op het gebied van infrastructuur, bouw en vastgoedbeheer, heeft Regeldienst gekocht. Dit bedrijf uit Rotterdam is gespecialiseerd in regelgedreven softwareoplossingen voor de publieke sector, waaronder voor de veelbesproken Omgevingswet in wording.

Sogelink kent in Nederland een sterke positie op het gebied van geo-informatiesystemen (gis) nadat het Locatiqs uit Nieuwegein in april 2022 overnam. Locatiqs is een bundeling van de gis-spelers GOconnectIT en Geodan.

Nu komt daar Regeldienst bij. Het bedrijf uit de havenstad levert softwareproducten waarmee overheden (gemeenten, provincies, waterschappen en rijk) kunnen aansluiten op het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO-LV). Het bedrijf richt zich zijn producten op het toepasbaar maken van regels middels vragenbomen.

Omstreden

De omstreden Omgevingswet introduceert een nieuw raamwerk voor het beheer van de fysieke omgeving, inclusief ruimtelijke ordening, waterbeheer, energietransitie en infrastructuur. Het vereist robuuste softwareoplossingen om onder meer complexe vergunningaanvragen te kunnen afhandelen.

Volgens Sogelink kunnen naadloze samenwerking mogelijk te maken en processen voor overheidsinstanties te stroomlijnen. Door de overname Locatiqs en Regeldienst hun expertise combineren op het gebied van digitale lokketten van lokale overheden en hen beter helpen bij de voorbereiding op de invoering van de Omgevingswet.

Sogelink wordt bij zijn overnames financieel ondersteund door de eveneens Franse investeerder Keensight Capital.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Omgevingswet ‘unaniem’ uitgesteld tot 2024

    Governance & Privacy

    Goconnectit vervolgt overnamejacht met Geodan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs