Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

LBVD ‘phist’ opnieuw met e-mails

Hacking
18 februari 2016 - 14:04ActueelData & AILBVD
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Tijdens de jaarlijkse actie ‘April Awareness’ valt adviesbureau LBVD dit jaar organisaties en instellingen aan met phishing e-mails. Organisaties die deelnemen aan April Awareness verhogen het bewustzijn binnen hun organisatie, maken hiermee hun medewerkers weerbaar tegen phishing en doen mee met de benchmark. Deelname aan April Awareness is kosteloos.

De digitale wereld brengt functionaliteit en gemak, maar ook risico’s met zich mee. LBVD wil organisaties bewuster maken van deze risico’s en op die manier samen zorgen voor een veilige de digitale wereld.

Tijdens de April Awareness-versie van dit jaar vallen de hackers van LBVD de deelnemende organisaties aan met phishing e-mails. Organisaties leveren details aan en LBVD zet een phishingaanval op. Als de medewerker klikt op de phishinglink probeert LBVD inloggegevens afhandig te maken. Ten slotte maakt het bedrijf de medewerker ervan bewust dat hij gephisht is, krijgt hij tips om meer weerbaar te worden tegen phishing en wordt hij gevraagd antwoord te geven op een aantal vragen die we gebruiken in de rapportage naar de organisatie. De resultaten van de vragenlijst geven meer inzicht in de redenen achter het klikken van de medewerkers.

Bewustwording

Elke organisatie ontvangt een beknopte rapportage. Door deelname doen de organisaties echter ook mee met de benchmark en kunnen ze naast het meten van het bewustzijnsniveau van hun eigen medewerkers ook zien hoe ze ten opzichte van andere organisaties scoren. Elk jaar in april treedt LBVD naar buiten met de geanonimiseerde onderzoeksresultaten. Het adviesbureauheeft met April Awareness uitsluitend goede bedoelingen: door de wereld te laten zien wat hun gedrag op dit moment is, kan die er een mening over vormen. Dat is de bewustwording die men met April Awareness wil bereiken.

April Awareness is een jaarlijkse actie bedoeld voor organisaties die hun medewerkers bewuster wil maken van de gevaren in de digitale wereld. In voorgaande jaren onderzocht LBVD hoe veilig de beveiligde verbindingen zijn van Nederlandse websites, is er met social engineers toegang gezocht tot het interne netwerk en probeerde LBVD al eerder organisaties te phishen met eenvoudigere phishingtools. Het is interessant om te onderzoeken of medewerkers bewuster zijn dan destijds en welke invloed de technologische ontwikkelingen hebben op de resultaten.

Aanmelden

Organisaties die zich in dit profiel herkennen kunnen zich aanmelden via www.aprilawareness.nl of contact opnemen via: aprilawareness@lbvd.nl.

Meer over

ECMPhishing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    internet
    Cloud & Infrastructuur

    LBVD: Merendeel Nederlandse websites onveilig

    Onderzoek security
    Cloud & Infrastructuur

    LBVD onderzoekt digitale veiligheid Nederland

    Phishing
    Security & Awareness

    Organisaties zwichten voor phishing e-mails

    Aanpakken cybercrime
    Data & AI

    LBVD ‘phist’ naar informatie en hackt organisaties

    Hacking
    Cloud & Infrastructuur

    Organisaties laten zich hacken door LBVD

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs