Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
België en Nederland

Nederland wijst ICT’er op kansen in België

07 maart 2016 - 09:46ActueelInnovatie & Transformatie
Kevin Stickens
Kevin Stickens

De Belgische overheden zijn geregeld het slachtoffer van hackers en cybercriminelen. Dat is ook opgemerkt door Nederland. De Nederlandse overheid stimuleert daarom Nederlandse ict-bedrijven om in te spelen op deze opportuniteit. Daarbij wordt op de ‘geringe deskundigheid’ in België gewezen.

Dit nieuws werd gebracht door Het Belang van Limburg. De krant verwijst naar een rapport van het Nederlandse ministerie van Economische zaken. In dit rapport wordt gesteld dat Nederlandse ict-bedrijven over een vooraanstaande ict-expertise beschikken en dat deze deskundigheid in België gering is. Dit zou dan ook heel wat zakelijke opportuniteiten met zich kunnen meebrengen.

Uit cijfers die zijn opgevraagd door Kamerlid Nele Lijnen (Open Vld) blijkt dat de Belgische federale diensten vorig jaar 666 keer digitaal werden aangevallen, de helft meer dan in 2014. België beschikt inmiddels over een Centrum voor Cybersecurity, maar daar zouden weinig meldingen binnenkomen.

Meer over

Hacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Security
    ActueelOverheid

    België krijgt ook centrum voor IT-beveiliging

    2 reacties op “Nederland wijst ICT’er op kansen in België”

    1. René Civile schreef:
      8 maart 2016 om 06:06

      Dit is inderdaad een langer bestaand gegeven dat niet alleen in België speelt maar ook in Spanje en Italié. Er liggen dus mogelijkheden in de EU genoeg voor de ondernemende IT professional.

      Login om te reageren
    2. Hans Fierloos schreef:
      12 mei 2016 om 11:31

      Uit cijfers blijkt dat de Belgische federale diensten vorig jaar 666 keer digitaal werden aangevallen, de helft meer dan in 2014. België beschikt inmiddels over een Centrum voor Cybersecurity, maar daar zouden weinig meldingen binnenkomen.

      Ten eerste is 666 een wel heel symbolisch getal en ten tweede is het duidelijk het topje van de spreekwoordelijke ijsberg! Gemiddeld nog geen twee aanvallen per dag is bizar laag. Elk commercieel Security Operations Center zal kunnen bevestigen dat per dag een veelvoud hiervan voorkomt ook in BE!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs