Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Android

Elke 9 seconden nieuwe Android-malware

09 augustus 2016 - 14:15ActueelSecurity & AwarenessG Data
Kevin Stickens
Kevin Stickens

In de eerste helft van 2016 werden ruim 1,7 miljoen nieuwe malware-samples voor Android ontdekt. Dat komt gemiddeld neer op 9468 nieuwe malware-apps voor Android per dag of elke 9 seconden een nieuw stuk malware. Dat is een toename van meer dan 30 procent vergeleken bij de tweede helft van 2015. In de eerste helft van 2016 werd al meer nieuwe malware voor Android gevonden dan in heel 2014. Dit blijkt uit het Mobile Malware Report van G Data.

Waar voorheen besmettingen voorkwam door het installeren van een foute app, slagen cybercriminelen er tegenwoordig in ransom- en malware op apparaten te krijgen zonder interactie. Het bezoeken van een gemanipuleerde website is voldoende. Malware wordt dan met een zogenaamde drive-by-infectiemethode op het apparaat geïnstalleerd.

‘Smartphones en tablets zijn erg populaire doelwitten voor cybercriminelen en de aanvallen zijn kwalitatief sterk verbeterd in het afgelopen jaar’, vertelt Christian Geschkat, product manager voor mobiele oplossingen bij G Data. ‘Gebruikers moeten werk maken van het beveiligen van hun smartphone met betrouwbare beveiligingssoftware. Ook is het verstandig om je besturingssysteem en alle apps op je apparaat altijd up-to-date te houden. Hiermee worden bijna alle gevaren afgewend.’

Kwetsbare apparaten

Eerder schreven we al over de bedreiging van Android-apparatuur die gebouwd zijn op Qualcomm-chipsets. Het is duidelijk dat Android-apparatuur het zwaar te verduren heeft qua bedreigingen.

Meer over

AppsCybercrimeMalwareSmartphonesTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Meer lezen

    Android KitKat
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘900 miljoen Android-devices kwetsbaar door lek’

    Voorspelling
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Palo Alto waarschuwt voor Android-trojan in 40 apps

    auto
    ActueelSecurity & Awareness

    ‘Apps automerken zijn makkelijke prooi cybercrimineel’

    Aanval
    ActueelSecurity & Awareness

    Duizenden trappen in malware-val

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs