Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Hack

Sage-medewerkster verdacht van fraude

22 augustus 2016 - 07:52ActueelSecurity & AwarenessSage
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De Londense politie heeft een 32-jarige medewerkster van het Britse softwarebedrijf Sage opgepakt die verdacht wordt van betrokkenheid bij fraude. Eerder maakte het bedrijf bekend dat de gegevens van mogelijk honderden klanten van software voor salarisverwerking waren gelekt via een gehackte account. Nu blijkt dat het lek mogelijk van binnenuit komt.

De verdachte, die op 17 augustus 2016 door de Londense politie werd gearresteerd op luchthaven Heathrow, is inmiddels op borgtocht vrij. Ze kwam in beeld doordat haar account was gebruikt.

Sage meldde 15 augustus 2016 dat er mogelijk ongeautoriseerde toegang is geweest via een log-in van een medewerker. Het gaat om software voor salarisverwerking. Door het lek zou persoonlijke informatie zoals adressen, verzekeringsnummers, geboortedata, bankrekeningnummers en salarisinformatie van medewerkers van bedrijven die de software gebruiken, zijn buitgemaakt.

Sage is ook in de Benelux actief, maar bij het lek zouden alleen de gegevens van Britse klanten zijn gelekt.

Log-analyse

Critici waarschuwen dat bij beveiliging de aandacht vaak is gericht op aanvallen van buitenaf, terwijl cybersecurity ook meer gericht moet zijn op risico’s in de eigen organisatie.

Naast beveiliging tegen aanvallen van buitenaf en authenticatie van gebruikers worden steeds meer beveiligingslagen ingebouwd. Zo groeit bijvoorbeeld de vraag naar systemen die de gegevens van eigen gebruikers loggen zodat er beter kan worden toegezien op fraude van binnenuit.

Meer over

eHRM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Sage lekt mogelijk data honderden Britse klanten

    Contract ondertekenen
    ActueelCarrière

    Sage stelt cfo als nieuwe topman aan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs