Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Foscam-babyfoons en camera’s zijn onveilig

cybersecurity
12 juli 2018 - 12:07ActueelSecurity & Risk
Cees Visser
Cees Visser

De Consumentenbond adviseert eigenaars van een Foscam-babyfoon of -beveiligings- of -ip-camera om deze zo snel mogelijk te updaten. Een beveiligingslek in 56 modellen van deze camera’s en twee modellen babyfoons maken van deze apparaten een eenvoudig doelwit voor hackers. Foscam heeft hiervoor inmiddels op zijn site een beveiligingsupdate aangeboden.

Een bezoek aan een malafide of geïnfecteerde website is voldoende om hackers de gelegenheid te geven de camera’s over te nemen en beelden van de camera te bekijken. Ook is via de camera toegang te krijgen tot thuisnetwerken.

In een video demonstreert de Consumentenbond hoe van het lek in de Foscam-camera’s misbruik is te maken. De clip toont dat camera’s die via het web te benaderen zijn, direct zijn te hacken.

Zelf updaten

De oproep van de Consumentenbond is opmerkelijk. Vorige maand al maakte het IoT-beveiligingsbedrijf VDOO melding van een lek in 55 typen Foscam-camera’s. Nu ontdekt de bond dus ook nog gaten in twee babycams, de Fosbaby en de Fosbaby P1, en in een beveiligingscamera.

Om het lek te dichten, hebben de kwetsbare apparaten een onmiddellijke update nodig. Het geplaagde Foscam heeft hiervoor weliswaar een update beschikbaar gesteld, maar deze wordt niet automatisch geïnstalleerd. Consumenten moeten dit handmatig doen. Hoe dat moet, staat uitgelegd op de site van de Consumentenbond.

De bond heeft bovendien kritiek op Foscam omdat de melding in een app over de beschikbaarheid van de update ‘verstopt en klein’ is. De notificatie heeft ook nog eens een vergelijkbare vormgeving als voor andere meldingen, zoals marketingberichten. De fabrikant heeft nu toegezegd de update nadrukkelijker onder de aandacht van gebruikers te brengen.

Meer over

Exploits

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Oorlog begint niet met een schot, maar...

    Het is maandagochtend. Containers verlaten de Rotterdamse haven niet meer, een deel van het betalingsverkeer ligt stil en meerdere ziekenhuizen schakelen over op noodprocedures. Er zijn geen explosies, geen tanks...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    De ‘breach gap’ als structureel securityprobleem

    Security & Risk

    Oorlog begint niet met een schot, maar met een storing

    Security & Risk

    Kort: Camping-datalek treft kampeerders, datacenter Microsoft goed voor 1 procent NL-stroomverbruik (en meer)

    Security & Risk

    Van assistent naar aanvaller: ai opereert steeds zelf­stan­di­ger

    Security & Risk

    DataExpert neemt Deense ADO Security over voor uitbreiding cy­ber­se­cu­ri­ty­dien­sten

    Data & AI

    Kort: Nieuw spoorsein op ‘rood’ kost ProRail miljoenen, cy­ber­sec­teams versnellen ai-inzet (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs