Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Australië

Australische partijen gehackt door ‘staatsmacht’

18 februari 2019 - 09:58ActueelOverheid
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Drie grote Australische politieke partijen en het parlement zijn het slachtoffers geworden van hackers. Volgens de Australische veiligheidsdiensten is een ‘gesofisticeerde statelijke actor’ verantwoordelijk voor de digitale aanval.

De eerste tekenen van de hack kwamen op 8 februari naar buiten, toen er een ‘incident’ werd gemeld in het it-systeem van het parlement. Alle gebruikers, inclusief premier Morrison en zijn ministers, werden aangemaand hun wachtwoord te veranderen. Toen werd ook het Australian Signals Directorate ingeschakeld, een gespecialiseerd onderdeel van de Australische veiligheidsdiensten. Dat deed al vermoeden dat er een gesofisticeerde digitale aanval was geweest.

Vandaag meldde Morrison in het parlement dat ook de netwerken van de Liberal Party, de National Party en de Labor Party getroffen zijn. Zonder een land bij naam te noemen, werd de hack in de schoenen geschoven van ‘een gesofisticeerd statelijke actor’.

In mei trekken de Australiërs naar de stembus. Het vermoeden leeft dat de hackers hebben geprobeerd om het publieke debat te beïnvloeden of misschien zelfs de stembusgang zelf. De premier stelt echter dat er daarvoor geen aanwijzingen zijn. Er zou ook geen bewijs zijn dat er data is gestolen.

In Australische media wordt ondertussen China genoemd als mogelijke betrokkene bij de aanval, maar daarvoor is nog geen officiële bevestiging van de overheid gekomen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Duitse politiek in rep en roer na grote hack

    vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank
    ActueelLogistiek

    Drie ict’ers vast na hacken voor drugsbende

    ActueelData & AI

    Hackers slaan toe bij websites van RTL

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: Hackers bedankt

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs