Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft-database lekte 250 miljoen bestanden

24 januari 2020 - 10:27ActueelSecurity & AwarenessMicrosoft
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Een database van 250 miljoen bestanden met gesprekken tussen Microsoft-medewerkers en klanten stond een maand lang open en bloot op internet. De bestanden bevatten persoonsgebonden informatie zoals e-mailadressen en ip-adressen. De database werd eind vorig jaar door een zoekmachine geïndexeerd en vervolgens door beveiligingsonderzoekers van Comparitech ontdekt, zo maakt Microsoft zelf bekend.

De database kwam van Microsoft Support, de klantenondersteuningsdienst van de technologiereus. De techgigant hield contacten van klanten met de Microsoft-helpdesk bij op een server. Omdat die niet juist was ingesteld, konden buitenstaanders zonder tweestapsverificatie of wachtwoord binnendringen en de gegevens opslaan. De configuratiefout zorgde ervoor dat – naast de persoonsgebonden informatie – ook extra notities van medewerkers en de probleemomschrijvingen van klanten zichtbaar waren voor derden. De meest gevoelige persoonsdata, zoals contactgegevens en betaalinformatie, waren wel afgeschermd.

Volgens Microsoft werd het probleem meteen na de onthulling opgelost. De kans bestaat echter dat cybercriminelen de informatie zullen misbruiken om zich nog beter te kunnen voordoen als een Microsoft-medewerker en phishing-mails geloofwaardiger te maken, zegt Arnout Van de Meulebroucke van Phished, een Belgische startup die bedrijven helpt hun werknemers bewust te maken van cyberrisico’s. ‘Dergelijke slordigheden helpen cybercriminelen enorm. De vergaarde informatie maakt phishing-aanvallen namelijk een heel pak gemakkelijker. Cybercriminelen kunnen op heel geloofwaardige wijze en met frauduleuze bedoelingen op bestaand mailverkeer inpikken. Het spreekt voor zich dat dit phishing-aanvallen succesvoller kan maken. Wees extra attent voor mails van Microsoft-medewerkers in de komende maanden.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    browser logo
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft Edge draait voortaan op Chromium

    Juichen
    ActueelGovernance & Privacy

    Google pakt Microsoft en is populairste ict-bedrijf

    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPMG zet vol in op cloud met miljardendeal Microsoft

    phishing
    ActueelSecurity & Awareness

    Mail en Microsoft blijven favoriet bij criminelen

    Blind app Microsoft
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Microsoft laat blinden-app Nederlands spreken

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amazon vecht Pentagon-deal Microsoft aan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs