Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

NCSC deelt dreigingsinfo exclusief met Connect2Trust

06 april 2021 - 08:05ActueelOverheidNCSC
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) gaat belangrijke informatie over digitale incidenten, dreigingen en kwetsbaarheden voortaan met Connect2Trust delen. Deze stichting kan dreigingsinformatie snel tussen sectoren, regio's en binnen ketens verspreiden.

Connect2Trust heeft als leden KLM, Centric, Unit4, Canon, politie, PostNL, belastingdienst, Rijk Zwaan, Nimble, Coolblue, Heineken, Lumileds en Cybery. Tevens kan de stichting informatie overbrengen aan partners. Dat zijn Cybersprint, het Digital Trust Centre (DTC), Circl.lu, het platfort DIVD (beveiligingsonderzoekers), de Nationale Beheersorganisatie Internet Providers (NBIP) en Zerocopter.

Het NCSC en de NCTV (Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid) hebben Connect2Trust benoemd als OKTT (organisatie kenbaar tot taak). Connect2Trust biedt een platform aan waarop deelnemende partijen en eerdergenoemde gespecialiseerde cybersecurity-partijen veilig informatie op het gebied van digitale veiligheid met elkaar kunnen delen.

Günther Cleijn, vicevoorzitter van Connect2Trust en cybersecurityofficer bij PostNL, is blij met de nieuwe status van OKTT en voordelen die dat oplevert. ‘Tijdige informatie en een goede samenwerking met het NCSC is van cruciaal belang voor de cyberweerbaarheid,’ zegt hij.

Brede massa

Michiel Steltman, directeur stichting Digitale Infrastructuur Nederland (DINL), ziet het delen van informatie met Connect2Trust als een stap in de goede richting. Maar hij had liever gezien dat het NCSC ongevraagd dreigingsinformatie gaat delen met de brede massa van het Nederlandse bedrijfsleven. Het is Steltman al jarenlang een doorn in het oog dat het NCSC, dat onder het ministerie van Justitie en Veiligheid valt, weinig doet met actuele informatie over hacks. Het NCSC zegt bij een hack uitsluitend vitale bedrijven te mogen informeren. Daar komt nu Connect2Trust bij, maar die organisatie kan de informatie alleen onder haar beperkte aantal leden en partners verspreiden. Bedrijven die daar niet bij zijn aangesloten, blijven tot ergernis van Steltman buiten de boot vallen. 

Meer over

Hacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Veiligheid
    ActueelOverheid

    NCSC roept op tot gebruik van TLS 1.3

    ALT misdaad
    ActueelOverheid

    NCSC ziet geen misbruik van SolarWinds bij Rijk

    Authenticatie security log in
    ActueelSecurity & Awareness

    NCSC voorziet CWB van info over cybersecurity-dreiging

    ActueelSecurity & Awareness

    NCSC roept op om Exim-mailserver te patchen

    Risico-inschatting
    ActueelOverheid

    NCSC roept op tot risicomanagement

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs