Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Contract ondertekenen

Bijna honderd notariskantoren geraakt door hack

19 april 2021 - 08:49ActueelSecurity & Awareness
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Door een hack afgelopen vrijdagochtend bij ict-beheerder Managed It uit Nieuwegein kunnen 96 notariskantoren niet digitaal werken en zijn ze slecht bereikbaar. Uit voorzorg hebben het bedrijf en een aantal notariële softwareleveranciers hun servers en databases afgesloten.

De groep van bijna honderd getroffen vestigingen vormt ongeveer een tiende deel van het totaal aantal notariskantoren in Nederland, laat belangenbehartiger Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie (KNB) weten.

Omdat ze geen toegang hebben tot contactgegevens kunnen de notarissen hun cliënten niet van dienst zijn en hen informeren over de gevolgen van de hack voor eventuele afspraken. Voor het tekenen van bijvoorbeeld de verkoopovereenkomst van een huis, voeren notarissen onderzoeken uit in digitale systemen zoals die van de burgerlijke stand, het Kadaster, banken en hypotheekverstrekkers. Ook wordt digitaal gecontroleerd of er geen beslaglegging ligt op eigendommen van de betrokkenen.

Onderzoek in digitale systemen

De website van de ict-beheerder Managed It is uit de lucht. Een woordvoerder van KNB vertelt dat veel notariskantoren slecht telefonisch bereikbaar zijn.

Computable heeft ict-beheerder Managed It om een reactie gevraagd. De security officer van de ict-beheerder verwijst naar Csirt Dsp, het cybersecurityincident-responseteam voor digitale dienstverleners van Economische Zaken. Een woordvoerder van Csirt Dsp meldt na ontvangst van de vragen ‘in principe niet te reageren op lopende zaken’.

Meer over

DatabasesDienstenHacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    disaster recovery
    ActueelOverheid

    Northwave herstelt notarishack bij Managed IT

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs