Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Fabrikant Kendrion slachtoffer van LockBit

30 augustus 2023 - 13:17ActueelGovernance & PrivacyASML
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Machinefabrikant Kendrion worstelt nog steeds met de gevolgen van een aanval met ransomware. Afgelopen zondag constateerde het industriële bedrijf (in elektromagnetische actuatoren) met hoofdvestiging in Amsterdam dat de beruchte hackersbende LockBit zijn systemen was binnengedrongen. Om verdere schade te voorkomen, was Kendrion al deze systemen buiten gebruik te stellen. Een deel van de productie wordt handmatig voortgezet.

Kendrion voegt zich in de lange rij slachtoffers van een bende die de wereld van de ransomware domineert. Eerder werden de KNVB in Zeist, elektrotechniekbedrijf Knipmeijer en Blok te Diemen, Joris Zorg uit Oirschot en Metalnet uit Valkenswaard slachtoffer van Lockbit. Zijn ransomware-as-a-service heeft sinds 2019 wereldwijd vele honderden bedrijven gedupeerd.

Met hulp van externe cybersecurity-experts onderzoekt Kendrion wat de schade is, welke impact die heeft op de productieprocessen en welke data zijn ontfutseld. Ceo Joep van Beurden wilde vanmorgen geen update geven op het gisteren uitgebrachte persbericht dat Kendrion is aangevallen. De eisen van de hackers zijn niet openbaar gemaakt. Evenmin is bekend of bepaalde bedrijfsgeheimen in verkeerde handen zijn gekomen. Kendrion behoort tot de toeleveranciers van ASML, de chipmachinefabrikant die meer dan driehonderd cybersecurity-professionals in dienst heeft om zich te beschermen. Het bedrijf maakt ook onderdelen voor robots.

Meer over

HackingPhishing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    deal handen schudden overeenkomst contract
    ActueelLogistiek

    Kendrion koopt elektronica-ontwikkelaar 3T

    ActueelInnovatie & Transformatie

    KNVB zwicht voor Russische chantage

    ActueelSecurity & Awareness

    Kendrion hersteld van ransomware-aanval

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs