Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Picnic robotiseert Utrechts distributiecentrum

27 november 2019 - 12:52ActueelInnovatie & TransformatiePicnic
Diederik Toet
Diederik Toet

Picnic gaat zijn nieuwe Utrechtse distributiecentrum de komende twee jaar grotendeels robotiseren. Daartoe ontvangt de online supermarkt een kapitaalinjectie van tweehonderdvijftig miljoen euro en een lening van nog eens vijftig miljoen. Het bedrijf verwacht met de robotisering wekelijks honderdvijftigduizend gezinnen te voorzien van boodschappen. Dat melden diverse media, waaronder het AD.

In Utrecht Lage Weide heeft Picnic inmiddels een nieuw distributiecentrum van 42.000 vierkante meter laten bouwen. Binnen twee jaar is het pand ingericht met ongeveer honderd volledig geautomatiseerde machines voor het sorteren, inpakken en distribueren van producten. De apparaten zullen het werk van het personeel vergemakkelijken en ergonomisch verbeteren.

De machines zijn speciaal voor Picnic ontwikkeld, vertelt Frederik Nieuwenhuys in het AD. Nieuwenhuys zette Picnic samen met Michiel Muller in 2015 op. Sindsdien is het bedrijf uitgegroeid tot een organisatie van vierduizend medewerkers en acht distributiecentra. Picnic bedient driehonderdduizend klanten in 125 steden in Nederland en Duitsland. De boodschappen worden aan huis bezorgd met behulp van bezorgers en elektrische wagensen, waarvan Picnic er nu bijna duizend heeft.

Duizend nieuwe medewerkers

Ondanks de robotisering verwacht het bedrijf duizend nieuwe medewerkers nodig te hebben in het nieuwe distributiecentrum. Door de inzet van robots wordt het werk gevarieerder en minder zwaar, zegt Muller in de krant. Het bedrijf heeft nog niet gereageerd op aanvullende vragen van Computable.

De investering in robots is mogelijk doordat de huidige investeerders 250 miljoen euro aanvullend kapitaal verstrekken. Volgens het AD gaat het om de vier families Fentener van Vlissingen, Hoyer, De Rijcke en Finci, die in maart 2017 al een lening van in totaal 100 miljoen euro verstrekten. Daarnaast verstrekt ABN Amro nu een lening van 50 miljoen euro.

Ook sommige andere supermarkten zetten robots in in hun distributiecentrum. Zo heeft Albert Heijn een deel van de winkeldistributie van houdbare producten vanuit zijn distributiecentrum in Zaandam gemechaniseerd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Picnic stapt over van mobile first naar ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Picnic: de moderne versie van de SRV-man

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Hoe Picnic in kleine stappen een groot succes werd

    ActueelCloud & Infrastructuur

    JD.com lanceert volautomatische winkels in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Forse investering Bill Gates in moderne SRV-man Picnic

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs