Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
538

Eurofiber levert glasvezelnetwerk Radio 538

31 mei 2012 - 13:10ActueelCloud & InfrastructuurEurofiber
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Mediabedrijf Radio 538 Groep neemt bij de verhuizing in oktober 2012 een nieuw glasvezelnetwerk in gebruik. Het netwerk wordt geleverd door Eurofiber en verbindt de nieuwe locatie van Radio 538 in Hilversum met de zogeheten Media Gateway in diezelfde plaats.

De glasvezelverbindingen van Eurofiber worden gebruikt voor het transport van data, audio en video en het maken van back-ups van de volledige productieomgeving van het radiostation. De kantoorvilla’s van het mediabedrijf aan de Koninginneweg in Hilversum zijn te klein geworden. In het nieuwe pand aan de Bergweg 42 is er ruimte genoeg voor alle medewerkers en studio’s.

‘Het nieuwe glasvezelnetwerk is belangrijk voor ons. Zo gaan bijvoorbeeld al onze live radio-uitzendingen over het netwerk’, zegt manager techniek & operations Alexander Josiassen van de Radio 538 Groep. Het mediabedrijf is eigenaar van de radiostations Radio 538, SlamFM, Radio 10 Gold en de tv-stations Slam!TV en TV538.

De benodigde verbindingen zijn inmiddels aangelegd. ‘Er wordt nu zwaar verbouwd op de nieuwe locatie, het vroegere pand van Endemol. We kunnen de systemen gaan migreren, dan de studio’s opbouwen en vervolgens de mensen verhuizen’, vertelt Josiassen. De nieuwe locatie wordt eerst bijgeschakeld, na de verhuizing worden de oude panden afgekoppeld. Eurofiber leverde al netwerkdiensten aan Radio 538. Het huidige contract wordt omgezet in een nieuw contract voor de nieuwe locatie.

DWDM

Eurofiber is een gespecialiseerde aanbieder van managed dark fiber-verbindingen, Ethernetdiensten vanaf 10 Mbps en optische transmissiediensten over DWDM (dense wavelength division multiplexing) tot 400 Gbps. Het Eurofiber netwerk heeft een lengte van ruim dertienduizend kilometer en wordt telkens verder uitgebreid. Naast datatransport levert Eurofiber sinds kort ook opslag voor gegevens in een datacenter in Groenekan bij Utrecht.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Eurofiber
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber opent datacentrum Groenekan

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Doughty Hanson koopt zich bij Eurofiber in

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber verbindt datacenters van Nucleus

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber start bouw datacenter in Utrecht

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber verglaast Brabant Water voor 7 miljoen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber verglaast ook infrastructuur Vodafone

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs