Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Certificaat

Switch IT Solutions behaalt ISO 27001 en NEN 7510

07 september 2017 - 08:54ActueelInnovatie & TransformatieISONENSwitch IT Solutions
Christel Dieleman
Christel Dieleman

De volledige dienstverlening van Switch IT Solutions is gecertificeerd volgens de normen ISO 27001 en NEN 7510. Beide certificaten konden relatief snel worden toegekend, ondanks de verhuizing van het bedrijf deze zomer van Oldenzaal naar Kennispark Twente in Enschede. Het certificeringstraject liep in die periode door en daarbij is ook de nieuwe huisvesting beoordeeld.

Marjolein Klievik, kwaliteitsmanager bij Switch: ‘Gezien wij als it-dienstverlener actief zijn binnen de zorgsector, was de certificering van NEN 7510 een logische keuze. Deze certificeringen garanderen dat wij de beschikbaarheid, integriteit en vertrouwelijkheid van informatie waarborgen. De certificering is voor onze klanten en relaties een bevestiging dat wij veilig met informatie omgaan. Met het oog op de GDPR is dit een belangrijke zekerheid voor organisaties.

Het traject verliep volgens de kwaliteitsmanager voorspoedig. ‘Er zijn audits op locatie gehouden, ons beleid en maatregelen zijn beoordeeld en medewerkers zijn uitgebreid geïnterviewd’, schetst Klievik. Switch doet er alles aan om de certificeringen te behouden: ‘De certificeringen zijn drie jaar geldig. Jaarlijks vinden er externe audits plaats. Wij zijn continu bezig met het op hoog niveau houden van ons informatiebeveiligingsbeleid. Dit ziet men terug in verandertrajecten, verbetertrajecten, nieuwe documentatie en interne lezingen.’

Ook geeft de kwaliteitsmanager aan dat Switch nog nieuwe certificeringen wil behalen: ‘We kijken altijd naar mogelijkheden om nieuwe certificeringen te behalen. In 2016 behaalden we certificeringen op het gebied van kwaliteit en duurzaamheid, ISO 9001 en ISO 14001. Deze zijn afgelopen zomer opnieuw bevestigd. Een volgende stap was het behalen van ISO 27001 en NEN 7510.’

It-hardwaredienstverlener Switch IT Solutions is sinds kort gevestigd in Enschede. Het bedrijf telt ruim honderd medewerkers en is opgericht in 1986. 

ISO 27001 en NEN 7510

De ISO 27001-norm richt zich op een procesmatige benadering van planning, implementatie, toepassing, bewaking, evaluatie en onderhoud en op de continue verbetering van het beheer van de informatiebeveiliging.

De norm NEN 7510 is een door het Nederlands Normalisatie-instituut ontwikkelde norm voor Informatiebeveiliging voor de zorgsector in Nederland. De reden hiervoor is dat er met name specifieke extra aandachtspunten zijn, zoals privacybescherming. NEN 7510 is bedoeld voor degenen die verantwoordelijk zijn voor het toezicht op de beveiliging van gezondheidsinformatie en voor zorginstellingen en andere beheerders van persoonlijke gezondheidsinformatie. Maar ook voor hun beveiligingsadviseurs, consultants, -auditoren, -aanbieders en externe dienstverleners.

Meer over

DienstenISO

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Zorg
    ActueelWerkplek & Beheer

    Switch IT Solutions levert Aveleijn online-werkplekken

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Switch IT Solutions switcht naar Enschede

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zwolse scholen gunnen hardwarecontract aan Switch

    netwerk
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Switch IT Solutions implementeert netwerk NHTV

    stapel boeken
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Switch IT Solutions beheert ict LVO

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs