Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Drone

Atos laat ziekenhuizen drones inzetten

29 mei 2019 - 08:16ActueelZorgAtos
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Atos heeft een partnership gesloten met het Hôpitaux de Paris en het AZ Nantes voor de lancering van een dronesproject. De Franse it-integrator gaat een softwareplatform ontwikkelen om de levering van medische producten tussen en op verschillende locaties te optimaliseren en automatiseren.

Atos maakt gebruik van de technologie van Azur Drones, een producent van autonome drones. Dit Franse bedrijf heeft een autonome surveillance-drone ontwikkeld die dag en nacht op afstand is te opereren, aangestuurd door zijn docking station. De drone is op dit moment de enige geautomatiseerde drone die is goedgekeurd door de Toezichthouder op de Civiele Luchtvaart in Frankrijk. De dokters zelf kunnen een keuze maken voor de efficiëntste transportmodaliteit, zoals een drone, geautomatiseerd vervoer over water of via de weg. Die keuze is afhankelijk van de weersomstandigheden, verkeersdrukte, beschikbaarheid van voertuigen en urgentie van leveringen.

Het partnership met de ziekenhuizen in Parijs en Nantes is onderdeel van een internationaal project. Een pilot met testvluchten in Ile-de-France staat binnenkort op het programma.

‘Onze aanpak stelt ons in staat in te spelen op de behoeften van patiënten. Ook maakt het veel extra tijd vrij, zodat de medische staf meer aandacht kan besteden aan patiënten. Bovendien kunnen we dankzij dit project aanzienlijk op kosten besparen en logistieke problemen oplossen die het gevolg zijn van de toenemende verkeersdrukte in de grote steden’, zegt Steve Péguet, innovation director van Atos Frankrijk.

Ook in België zijn ziekenhuizen met dronetransporten aan het experimenteren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Zorg vraagt om slimme connectiviteit

    De zorg digitaliseert. In rap tempo. Aangedreven door zorg op afstand, ambulante zorg en de veiligheid van mensen en gegevens. Cloudtoepassingen en connectiviteit maken zorg toekomstklaar

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    bi
    ActueelData & AI

    Atos bouwt bi-omgeving voor bevolkingsonderzoeken

    ActueelLogistiek

    Erasmus MC en Sanquin experimenteren met drone

    ActueelGovernance & Privacy

    Atos groeit door data en cybersecurity-tak

    ActueelCloud & Infrastructuur

    UPS richt drone-dochter voor pakjesvervoer op

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Inspectiesysteem Atos moet zeecontainers beschermen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Luchtfietserij in Parijs

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs