Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

NZa sluit zich aan bij Dutch Blockchain Coalition

11 juni 2020 - 09:47ActueelInnovatie & TransformatieDutch Blockchain Coalition
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Het efficiënt uitwisselen van informatie is van groot belang voor de zorg, zoveel maakt ook de coronacrisis duidelijk. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) onderzoekt daarom hoe moderne technologieën die informatie-uitwisseling makkelijker kunnen maken. Daarvoor sluit de NZa zich nu aan bij de Dutch Blockchain Coalition (DBC).

Of het nu gaat om organisatie van de juiste zorg op de juiste plek, het verwerken van declaraties of meer inzicht in de waarde van zorg: informatie-uitwisseling is van groot belang. ‘Technologieën zoals blockchain helpen daarbij’, vertelt NZa-projectleider Willem Eggink. ‘Ze kunnen bijdragen aan hoe we de zorg in de toekomst organiseren.’

Data over actuele situatie essentieel

Op dit moment gaat veel aandacht uit naar de gevolgen van de coronacrisis. Maar de NZa kijkt ook naar de tijd erna. ‘Actuele informatie over de situatie in de zorg, maakt samenwerken makkelijker,’ legt Eggink uit. ‘Dat zie je nu bij de informatie over het aantal beschikbare ic-bedden. Maar het speelt ook bij inzicht in geleverde zorg, en het makkelijker leveren van zorg in netwerken.’

Blockchain in de zorg

‘Mede dankzij de toetreding van de NZa kunnen we aan de slag met de vele verzoeken vanuit de zorg, om zo de toegevoegde waarde van blockchaintechnologie verder te verkennen. Daarnaast kan de NZa nu nog nadrukkelijker fungeren als (kennis)partner in diverse andere projecten en activiteiten. We kijken er naar uit om zo gebruik te maken van de inzichten van het Zorginstituut Nederland en de NZa’, aldus coalitiemanager van de DBC, Peter Verkoulen.

De NZa wil leren van de ervaringen van andere leden van de DBC. Ook kijkt de NZa naar mogelijkheden om samen met zorgaanbieders en zorgverzekeraars te werken in experimenten. Eggink: ‘Veiligheid en privacy zijn daarbij voor ons basisvoorwaarden. Data moet alleen voor de juiste partijen toegankelijk zijn. Daarnaast onderzoeken we of die uitwisseling makkelijk is uit te breiden naar nieuwe deelnemers en systemen. Maar vooral moet het van toegevoegde waarde zijn voor de zorg.’

Meer over

Blockchain

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Blockchaingers zorgt voor blockchain-carrières

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Proef met blockchain in de kraamzorg van start

    Mobiele zorg m-health
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Minister: bundel blockchaininitiatieven in de zorg

    Blockchain
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Mijn Zorg Log past blockchain toe in zorg

    Mendel Koerts
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Zorginstituut Nederland logt zorg met blockchain

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Consensys koopt blockchainplatform JP Morgan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs