Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Deloitte voorspelt zorgelijke groei ict-kosten zorg

14 februari 2022 - 11:25ActueelInnovatie & Transformatie
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De ict-uitgaven in de zorg stijgen de komende vijf jaar fors. Ligt het bedrag nu tussen de drie en vier miljard euro per jaar, over vijf jaar komt dat uit op circa 5,5 miljard. Die groei van de kosten komt boven op investeringen in vastgoed, personeel en verduurzaming, terwijl het aan financiële armslag ontbreekt. Dat concludeert Deloitte in een financiële vooruitblik op de Nederlandse zorg.

Het rapport vermeldt dat de verpleeg- en verzorgingshuizen en thuiszorg (vvt) en de gehandicaptenzorg (ghz) in 2019 gemiddeld 4,2 procent van de omzet uitgaven aan ict. Voor ziekenhuizen kwam het bedrag in 2020 gemiddeld uit op 5,7 procent van de omzet. Wanneer die percentages worden geëxtrapoleerd op de totale Nederlandse zorgmarkt, dan wordt er jaarlijks tussen de drie en vier miljard euro aan ict uitgegeven, stelt Deloitte.

De afgelopen jaren groeide de ict-kosten met zes procent. Wanneer deze groei doorzet, nemen de ict-uitgaven over vijf jaar met ongeveer een tot anderhalf miljard euro toe naar vier tot 5,5 miljard euro. Dat rekenvoorbeeld is inclusief de vervanging van bestaande ict, die uitkomt op een bedrag van 2,1 miljard euro. ‘Dit vraagt om een totale investering van circa 3,5 miljard euro in vijf jaar’, rekent Deloitte voor.

Van bricks naar clicks

De onderzoekers stellen dat de ict-investeringen nog hoger kunnen uitvallen wanneer de zogenoemde transitie van ‘bricks naar clicks’ plaatsvindt, waarbij meer geld in digitalisering worden gestoken en de investeringen in vastgoed minder hard groeien. Die digitaliseringslag moet ook zorgen voor lagere personeelskosten doordat werk wordt geautomatiseerd.

‘Investeringen in digitale toepassingen zijn doorgaans lager dan investeringen in vastgoed, maar zijn wel vaker nodig aangezien technologie doorgaans na vijf jaar is verouderd. Daar staat tegenover dat de levensduur van vastgoed dertig jaar is’, duiden de onderzoekers. ‘Hier verwachten wij substitutie van vastgoed naar technologie in verband met zorg op afstand.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Digitale transformatie legt Deloitte geen windeieren

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Deense kroonprinses geeft lesje zorgtech

    Deloitte
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Deloitte en VMware bieden cloud practice

    11 reacties op “Deloitte voorspelt zorgelijke groei ict-kosten zorg”

    « Oudere reacties
    1. Jaap van Belkum schreef:
      17 februari 2022 om 13:07

      Ewout, doorlooptijden zijn wel degelijk van belang. Bij bijvoorbeeld borstpoli’s weet je heel veel sneller waar je aan toe bent, dan enkele decennia geleden. Daardoor kan je sneller geholpen worden. De behandeling is meer op maat en de behandelmethode is vaak minder invasief en vooral minder op elkaar gestapeld. Steeds meer “eenvoudige” metingen kun je gewoon thuis doen met professionele apparatuur geleend van een ziekenhuis of gezondheidscentrum.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs