Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

European Dental Group poetst ict-beveiliging op

18 augustus 2023 - 13:42ActueelSecurity & AwarenessConsciaKnowBe4Palo Alto Networks
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Mondzorgbedrijf European Dental Group (EDG) scherpt zijn ict-beveiliging aan. Het bedrijf brengt het securitybeheer onder in het security operation center (soc) van Conscia en maakt onder meer gebruik van oplossingen van netwerkbeveiliger Palo Alto Networks. Ook biedt Conscia via Knowbe4 awareness- trainingen aan voor meer bewustwording van beveiligingsrisico’s onder medewerkers.

European Dental Group, dat een hoofdkantoor heeft in Hilversum, is actief in zeven landen in Europa en is de afgelopen jaren flink gegroeid. Daardoor werden verschillende landen uiteenlopende ict-beveiliging-oplossingen gebruikt. In de nieuwe security-aanpak staan uniforme beveiligingsmaatregelen centraal

Ook voldoet de organisatie nu aan cis (critical security controls). Dat is een set maatregelen die de organisatie en de data die daarbinnen worden gebruikt, beschermen tegen cyberaanvallen. Daarnaast is samen met het Goudse Conscia endpoint detection & response (edr) doorgevoerd. Dat gebeurt onder meer op basis van technologie van Palo Alto Networks die draait in het soc. De beheerde security-oplossing bestaat verder uit endpoint-beveiliging, malware- en misbruikpreventie, sandbox evaluation, detectie en response. Ook kunnen vestigingen op afstand worden gemonitord en implementaties op afstand worden uitgevoerd.

Om rekening te houden met specifieke eisen en risico’s die er van toepassing zijn, is de implementatie per land uitgevoerd. Sommige landen hadden bijvoorbeeld een andere methode voor naamgeving van apparaten, waardoor er geen Europese standaard was. Dat is in het voortraject aangepakt, meldt Conscia. Via opleider Knowbe4 zijn in meerdere talen trainingen aangeboden die aansluiten op het eigen e-learning-platform van de mondzorgorganisatie.

Ransomware

Cybercriminelen richten zich steeds vaker op partijen in de zorg. Ransomware is daarbij een populair middel. Door het gijzelen van medische gegevens krijgen ze bijvoorbeeld ziekenhuizen zo ver om losgeld te betalen om de data terug te krijgen.

In de zomer van 2022 werd branchegenoot Colosseum Dental Nederland getroffen door een ransomware-aanval. Ongeveer 120 tandartspraktijken lagen tijdens de aanval stil doordat systemen en data niet toegankelijk waren. Pas nadat de hackers losgeld ontvingen, kon de mondzorg weer worden hervat.  

Meer over

CybercrimeHackingPhishing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Zorg-cio moet stap zetten om zorginfarct te komen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs