Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek

Galileo is niets zonder ICT op de grond

22 december 2011 - 13:41OpinieDigitale werkplek
drs. Jurry de la Mar
drs. Jurry de la Mar
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Na jaren voorbereiding wordt het Europese antwoord op het GPS-systeem, Galileo, steeds zichtbaarder nu de eerste satellieten in de lucht hangen. Ons hele leven zal letterlijk nog beter in kaart worden gebracht, waarbij nauwkeurige navigatie slechts een van de voordelen is. De mogelijkheden die Galileo biedt, zal meer dan 100.000 nieuwe banen creëren.

Location Based Services helpen rolstoelgebuikers met bruikbare routes door een willekeurige stad. De geplande ‘Close Search’-functionaliteit stelt reddingshelikopters in staat vermiste personen snel terug te vinden. Logistieke bedrijven kunnen volledig accuraat hun transporten volgen en boeren kunnen tot op aardbei-niveau hun oogst monitoren. Maar om dit alles te kunnen doen, moet er op de grond het nodige gebeuren op ICT-gebied.

Galileo is een complex systeem van software, specifieke hardware en netwerkcomponenten, met bovendien extreem hoge verwachtingen betreffende levensduur, beschikbaarheid en betrouwbaarheid. De eisen aan de twee control centers (Fucino, Italie en Oberpfaffenhofen, Duitsland) zijn dan ook aanzienlijk. Met name de hoge beschikbaarheid vraagt de nodige afstemming, juist in deze fase waarin veel apparatuur regelmatig aangepast of vernieuwd moet worden. Reparatie- en serviceintervallen moeten zo kort mogelijk zijn en in de tussentijd worden opgevangen door redundante systemen. Uitval is geen optie.

Daarnaast zijn de beveiligingsmaatregelen uiteraard een groot punt van aandacht. Ongewenst toegang tot een dergelijk navigatiesysteem kan binnen enkele minuten fatale gevolgen hebben. Alleen het logistieke systeem is al gebaseerd op basis van de strenge Integrated Logistic Support (ILS)-richtlijnen. De Europese ruimtevaartorganisatie ESA vereist dit. De systemen, die in beide controle centra identiek zijn, moeten er voor zorgen dat bij het uitvallen van een van de stations of een van de controle centra, de systemen direct worden overgenomen door het andere centrum. Met deze oplossing zijn de informatiediensten die Galileo biedt altijd en overal beschikbaar voor zowel ondernemingen als particulieren.

Meer over

GPS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Europa breidt Galileo-netwerk verder uit

    Computable.nl
    Networking

    Satellietsysteem Galileo is in de lucht

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs