Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ICT-arbeidsmarkt staat in 2012 onder druk

28 december 2011 - 13:25OpinieCarrière
Roland Schweigl
Roland Schweigl

Dat de economische situatie in 2012 zal leiden tot een terugval van de ict-arbeidsmarkt ligt natuurlijk voor de hand. Maar hoe ziet die terugval er uit? We zien al een duidelijke trend op het gebied van detachering: die loopt niet meer via tussenpartijen.

De grote detacheerders doen het nu weer helemaal zelf in plaats van voor een deel van het aanbod een andere detacheerder in te schakelen. Het valt nog maar te bezien of de vraag naar detachering in 2012 op peil zal blijven. Een belangrijke ontwikkeling het komende jaar is dat er meer en meer bedrijven zullen zijn, zeker in het mkb, die hun ict uitbesteden omdat het niet tot hun core business behoort. Dat betekent dat outsourcers goede tijden tegemoet gaan.

Van ict’ers zal meer gevraagd worden. Enerzijds diepgaande kennis van specifieke (infrastructuur) technologieën en anderzijds bredere kennis. Niet alleen moeten ict’s meer gaan weten van de business van hun klanten, maar ook van nieuwe technologieën en methodologieën, denk aan vdi (virtual desktop infrastructure) en de cloud. Bedrijven verwachten dat outsourcingspartners hier alles van weten. Voor kleinere ict-bedrijven zal het niet meevallen om dit allemaal bij te houden en een aantal van hen zal dan ook verdwijnen.

Ook ligt het natuurlijk in de lijn der verwachting dat er meer vraag komt naar nieuwe technologieën zoals iOS/iPad. Er zal in 2012 ook meer vraag komen naar SharePoint-experts. Mijn observatie is dat er de afgelopen tijd wel werd geroepen dat die vraag er was, maar dat de echte vraag tot nu toe is uitgebleven. Ik zie dat die vraag nu reëel wordt.

Maar ik verwacht in 2012 geen tekort aan ict’ers. Het zal juist makkelijker worden om gekwalificeerd personeel te vinden, zeker voor solide bedrijven. Ict’ers zullen minder opportunistisch zijn en eerder gaan voor zekerheid. Zij kiezen liever een veilige haven dan dat ze voor wat meer salaris of wat betere arbeidsvoorwaarden van baan veranderen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Kabinet steekt 430 miljoen in techindustrie, Defensie werft hackers (en meer)

    AchtergrondCarrière

    ‘Mbo’ers willen de it in, maar stagemuur houdt ze tegen’

    OpinieData & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Eddie van Marum
    Carrière

    Hoe de overheids-it minder afhankelijk wordt van externen

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersecurity is business

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloud-soc stelt nieuwe eisen aan teams, tools en processen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs