Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SaaS op je mobiel

04 oktober 2010 - 23:184 minuten leestijdOpinieCloud & InfrastructuurAppleBol.comFacebookGoogleIBMLinkedInNexusNokiaPalmSymbian

Als ik een cd wil bestellen dan pak ik mijn PDA en open ik een internetbrowser. Ik surf naar www.musicstore.nl en kom er helaas achter dat een website die op je laptop prima werkt, helemaal niks doet op een PDA. Je mobiele browser heeft namelijk standaard javascript-functies uit staan. Er is vrijwel geen enkele website die niet met javascript werkt. Je kunt dan kiezen om webshop te laten ontwikkelen die geschikt is voor mobiele telefoons en PDA’s of je kunt een App laten maken. En een App, dat klinkt wel sexy.

Heb je een iPhone, een Blackberry of een Palm? Draai je misschien Symbian op je Nokia-telefoon of heb je de Nexus van Google en werk je met Android? Eigenlijk doen al die toestellen hetzelfde. Je kunt er (om te beginnen) mee bellen, je e-mail mee lezen, een beetje surfen of zo nu en dan een spelletje mee spelen. Is dat beter op een iPhone dan een Blackberry? Hmm, dat mag je zelf bepalen. Ik vind Pingen (gratis SMS-achtige berichtjes sturen naar andere Blackberry-gebruikers) heel stoer. Maar zo mooi als een iPhone is er geen enkele. Ik kan me voorstellen dat de Google Apps perfect draaien op hun eigen telefoon. Ze draaien echter ook goed op een Windows Mobile OS.

Zitten er dan geen verschillen tussen die mobiele telefoons? Jawel. Alleen zijn de verschillen voor een consument niet zo heel groot en zal hij niet altijd daarop beslissen. Sterker nog, meisjes (met name) kiezen een nieuw toestel uit op vormgeving en kleur. Pas daarna komt het OS aan bod.

Binnenkort komt IBM met WebOS. Weer een nieuwe variant. Ik hoop voor IBM dat ze meer succes hebben met dit OS dan Os2, de lang vergeten tegenhanger van Windows. Ik zie overigens helemaal geen markt voor een nieuw OS. Ik zie eerder een consolidatie. Net als op de thuis-pc: je hebt Windows voor de gemiddelde man, Apple voor de liefhebber van design en Linux voor de techneut. Meer heb je niet nodig.

Oh ja, onlangs kondigde Facebook aan ook een eigen mobiele telefoon op de markt te brengen. Dat sluit naadloos aan op de visie dat de mobiele telefoon straks het middelpunt is van je sociale leven. Niet alleen je SMS-jes of e-mailtjes, ook je Twitters, Facebook-vriendjes en LinkedIn-relaties komen tot leven in dat kleine beeldschermpje. De bouwer van jouw App vindt al die ontwikkelingen reuze interessant natuurlijk. En ergerlijk. De technische verschillen tussen die apparaten zijn namelijk enorm. Al die telefoons spreken hun eigen 'programmeertaal' en wil je een applicatie ontwikkelen dat overal op draait, dan zul je het programma acht of negen, misschien wel tien keer opnieuw moeten ontwikkelen. Dat kost een hoop geld! Je kunt kiezen alleen een iPhone App te ontwikkelen, maar dan pak je nog geen 10 procent van de mobiele markt. Doe je het alleen voor Windows, dan loop je de Palm-, Blackberry-, Nokia- en iPhone-gebruikers mis. Je moet dus wel voor alle platformen iets ontwikkelen. Dat is nogal kostbaar.

Het grootste voordeel van mobiele SaaS is het Zero Footprint-principe. Om bij Paagman.nl iets met je mobiel te bestellen, hoef je niets te installeren. Je surft met je mobiele telefoon naar http://www.paagman.nl/mobile en je kunt direct bestellen.

Het is om die reden dat Paagman.nl en Bol.com (beide boekverkopers) kiezen voor een mobile optimized webshop in een mobiele browser. Die webshops bouw je in één keer en ze draaien vervolgens op alle mobiele telefoons en PDA’s. Het zijn 'lean en mean' webshopjes, geoptimaliseerd voor mobiele telefoons door rekening te houden met kleinere beeldschermen, trage internetverbindingen en simpele navigatiemogelijkheden. Het maakt niet uit wat voor toestel een consument heeft, hij bestelt dat boek vanuit zijn luie stoel.

Er zijn ontelbare toepassingen te verzinnen die je bij voorkeur uitvoert met een mobiele applicatie. Natuurlijk zijn er genoeg voordelen van een App. Maar als je het je klant gemakkelijk wilt maken om bij je te bestellen, dan kun je niet om een mobile optimized webshop heen. Ik voorspel dan ook een vlucht op mobiele webshops en miniwebsites. Daarmee kunnen ondernemers tegen een beperkte investering snel aan de slag.

Jeroen van der Geest
The RightClick software company

Meer over

AppsBesturingssystemenBrowsersiPhoneJavascriptLaptopsLinuxPDASaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: WBSO populair bij ict-bedrijven, 6 cloudtrends Gartner, EU-alternatief voor CVE-database VS

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    Eén reactie op “SaaS op je mobiel”

    1. Wiebe Niehof schreef:
      7 oktober 2010 om 11:22

      Hoi Jeroen,

      Ben het helemaal met je eens. SAAS is voor ontwikkelaars een uitkomst omdat het platform overstijgend is.

      Toch zie je de mobiele apps nu de grond uitschieten. Dit komt doordat het eenvoudiger geld verdienen is met een app. Het is eenvoudiger om een (kleine) prijs te hangen aan een app en de apps zijn op dit moment nog beter vindbaar dan een webapplicatie.

      Grt
      Wiebe

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs