Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

DaaS in relatie tot SaaS

12 november 2010 - 08:59OpinieCloud & Infrastructuur

Een vorm van cloud computing waar nog weinig over wordt gesproken is Desktop-as-a-Service oftewel DaaS. Desktop virtualisatie of dat nou met een Terminal Services of VDI oplossing wordt aangeboden is bij alle bedrijven bekend en wordt al jaren succesvol op grote schaal toegepast. De logische volgende stap is het aanbieden van desktop virtualisatie uit de cloud.

Naast de ontwikkelingen op het gebied van DaaS zijn de ontwikkelingen op het gebied van Software-as-a-Service oftewel SaaS al veel langer onderweg. De vragen die hierbij gesteld kunnen worden zijn 'hoe verhoudt DaaS zich tegenover SaaS, hoe lang blijft er een use case voor DaaS met de ontwikkelingen op het gebied van SaaS en is het een een vervanger voor het ander?'.

DaaS is op geen manier een vervanger voor SaaS, net zoals dat SaaS dat niet is voor DaaS. De desktop zoals we deze kennen, binnen bedrijven meestal als Windows desktop, zal pas kunnen verdwijnen wanneer er binnen een bedrijf geen enkele applicatie meer is met een afhankelijkheid van een desktopbesturingssysteem. Kijkend naar de trend in het meegroeien van bedrijfs-applicaties met de techniek gaat dit nog wel even duren. Een goed voorbeeld hiervan is dat er in zo goed als ieder bedrijf nog wel een 16 bits applicatie is te vinden, terwijl sinds 1995 ieder besturingssysteem al minimaal 32 bits is.

Net zo als zo veel ontwikkelingen is DaaS een ‘Next Wave' die een bepaalde tijd naast bestaande technologie zal bestaan. Mede hierdoor is het van belang dat de DaaS-oplossing integreert met bestaande technieken. Zo moeten traditionele client/server-applicaties en Webapplicaties binnen de desktop uit de cloud kunnen werken.

De voorwaarde voor het uitfaseren van de desktop is uitgaande van een van de beginselen van cloud computing ‘Any time, Anywhere en Any device' bijna onmogelijk. De reden hiervoor is dat SaaS-applicaties veelal via een internet browser worden aangeboden. Met de verscheidenheid aan internet browsers en versies maakt dit het lastig om iedere applicatie in iedere browser versie op ieder systeem aan te bieden. DaaS biedt de mogelijkheid om op een centraal punt alle applicaties op een beheersbare manier samen te brengen.

Bijkomende voordelen bij het ontsluiten van applicaties door middel van een DaaS-oplossing zijn dat lokale data als bestanden, cookies en cache veilig zijn opgeslagen en het aanmelden op verschillende systemen door middel van een enkele aanmelding mogelijk zijn.

Meer over

DesktopvirtualisatieSaaSVDI

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Nieuwe aanbesteding DigiD in de maak, maar Kamer blijft bezorgd

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Grootste Apple-winkel Amac op Zuidas, NS en Transdev kijken naar Rivier (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Hoop

    EDIC EU digitaal
    Security & Awareness

    DINL: alleen EU‑partijen toelaten bij kritieke it‑aanbestedingen

    Stil, doofpot, geheim
    Cloud & Infrastructuur

    ‘VS‑sanctie op cloud legt Nederland in één klap stil’

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    2025 laat gezonde groei pc-markt zien

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs