Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft zet met Office 365 stevig in op de cloud

09 mei 2011 - 17:333 minuten leestijdOpinieCloud & InfrastructuurMicrosoft
Jasper Kraak
Jasper Kraak

Met Office 365 zet Microsoft stevig in op de cloud. Niet als eerste, maar wel meteen overtuigend. De opvolger van BPOS (Business Productivity Online Suite) maakt het voor bedrijven aantrekkelijker om de overstap te maken naar de webversies van kantoorpakketten. De belangrijkste drempel die nog genomen moet worden is de ingebakken huiver die bedrijven hebben voor de cloud.

Office 365 moet de standaard worden voor kantoorapplicaties in de cloud, voor grote bedrijven, maar ook voor eenpitters. Het feit dat abonnementen nu per gebruiker zijn af te sluiten, zorgt ervoor dat het pakket voor zzp’ers en kleine bedrijfjes interessant is. Het bezwaar van voorloper BPOS was dat het vanaf vijf licenties beschikbaar was. Er komen verschillende abonnementsvarianten. Vanaf 5,25 euro per gebruiker per maand is er een abonnement met de belangrijkste Office-toepassingen als webapplicatie.

Google Apps

Het uitgebreidste abonnement kost 25,50 euro per gebruiker per maand en daarin zitten alle Office-toepassingen in de lokale variant en als online versie plus onder meer Exchange, Sharepoint en Lync Online met uitgebreide ondersteuning. Het is in mogelijkheden en omvang nauwelijks vergelijkbaar met Google Apps wat mij betreft. Ik denk dat Google Apps met de introductie van Office 365 volkomen kansloos is op de zakelijke markt.

Het belangrijkste argument voor bedrijven om de overstap te maken is de financiële propositie. Een groot bedrijf met ongeveer duizend gebruikers is aan abonnementen ongeveer hetzelfde kwijt als het nu aan aanschaf- en licentiekosten heeft. De winst zit dus in de hardware- en beheerkosten, die vrijwel volledig verdwijnen. Dat is op jaarbasis een behoorlijk bespaarpotentieel.

Huiver voor de cloud

De huiver voor de cloud (hoe zeker is de beschikbaarheid en hoe veilig zijn de gegevens?) is in mijn ogen een achterhoedegevecht. In de komende vijf, zes jaar zal de ict steeds meer hybride vormen krijgen. Over tien tot vijftien jaar is het merendeel van de applicaties en bewerkingen in de cloud ondergebracht. De cloud gaat niet alleen het ict-landschap veranderen, maar ook het werk van de ict'ers.

Met techneuten praten over de cloud is net zoals met een kalkoen praten over het kerstdiner, dat is een mooi gezegde. De techneuten zullen zich moeten ontwikkelen als de server naar de cloud verdwijnt en de eindgebruiker veel zelfvoorzienend wordt. Ict'ers zullen zich vooral met connectivity bezig moeten houden.

Migratie in enkele weken

Ik verwacht dat de officiële versie half juli gelanceerd wordt. Drie maanden na de release van de bèta-versie, dat is een gebruikelijk termijn. Bovendien wordt van 10 tot 14 juli ook de Microsoft Worldwide Partner Conference in Los Angeles gehouden, een mooie gelegenheid voor de lancering.

Bedrijven die nu BPOS gebruiken, worden binnen een jaar door Microsoft overgezet naar Office 365. Nieuwe gebruikers die van de lokale Office-pakket over willen stappen naar de online versie (plus eventueel de lokale versie erbij) moeten rekenen op een migratietraject van een week voor een bedrijf van zo'n 25 tot vijftig gebruikers en twee tot drie weken voor de grotere bedrijven. Dat is ook afhankelijk van het pakket dat je kiest.

Meer over

ECMLicentiesOfficeSharePointSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Cloud computing is niet nieuw voor Microsoft’

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Klant bepaalt zelf overstap naar cloud’

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Office 365 voldoet aan overheidseisen

    man cloud laptop kantoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HP en Microsoft sluiten cloudpact voor Office 365

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft Office 365 krijgt upgrade

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    Microsoft wil 5,5 miljard eindgebruikers erbij

    Eén reactie op “Microsoft zet met Office 365 stevig in op de cloud”

    1. Frank Hartog schreef:
      12 mei 2011 om 06:41

      Ik heb je column met veel interesse gelezen. Op sommige punten ben ik het niet helemaal met je eens. Ik denk namelijk dat Microsoft enkele fouten heeft gemaakt met Office365. Ik heb hier een column over geschreven: http://bit.ly/lBC3Q7. Misschien vind je het leuk om een ander geluid te horen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs