Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Start-up, maak van hosting geen bottleneck

15 oktober 2015 - 11:103 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Pieter de Haer
Pieter de Haer

Start-ups in de softwarebranche denken in eerste instantie meestal onvoldoende na over de hosting van hun software. Dat is onverstandig, want wie in de eerste fase goede hostingkeuzes maakt, voorkomt een bottleneck op een later tijdstip.

Start-ups zijn in meer dan één opzicht bijzondere bedrijven om mee te werken. Het zijn vaak kleine clubjes, bestaande uit wat programmeurs en marketeers met een informele werksfeer en een ‘can do’-mentaliteit. De mensen worden vooral gedreven door idealisme, want meestal is het project echt bedoeld om de wereld te veranderen en de gevestigde orde van hun troon te stoten.

Veel geld wordt door start-ups in die eerste fase niet verdiend. Het bedrijfje moet overeind gehouden worden door geldinjecties van durfinvesteerders. Als er uiteindelijk een doorbraak komt, dan kan er ook in een sneltreinvaart een enorme groei worden gerealiseerd. Kijk maar eens naar de explosieve groei van Nederlandse start-ups als Thuisbezorgd en Booking.com.

Aan tafel

Het is bijzonder leuk om met innovatieve jonge partijen aan tafel te zitten. Hun enthousiasme en idealisme werkt aanstekelijk. Echter eerlijkheid gebied te zeggen dat ik in de praktijk niet vaak met startups in aanraking kom. Dat komt simpelweg door hun focus. Alle aandacht en energie gaan naar de ontwikkeling van de software en het verfijnen van het businessmodel. Hosting, security of de architectuur van het platform komen op een tweede plaats.

Is dat erg? Ik zou zeggen: ja. Bij wie ik namelijk wel regelmatig aan tafel kom, zijn start-ups die net zijn doorgebroken. Hun software is succesvol en er is interesse van grote enterprise-klanten. Die stellen plotseling zware eisen aan de applicatie. Is het platform wel ISO 27001 gecertificeerd? Wat voor security-garanties kun je geven? Kan je de up-time waarmaken die je zegt dat je gaat leveren? En hoe zit het met compliance? Kun je bijvoorbeeld voldoen aan de Europese privacy-normen als je data in de Amazon-cloud hebt staan?

Enterprise-grade hosting

In de consumentenmarkt zullen de hierboven geschetste zorgen minder een rol spelen. Het zal mensen een zorg zijn of Airbnb er even uitligt. Maar een SaaS-applicatie voor huisartsenposten moet altijd beschikbaar zijn en de privacy moet gegarandeerd worden. Datzelfde geldt voor een applicatie die bedoeld is voor het verwerken van banktransacties. Dat soort klanten eisen enterprise-grade hosting en als je dat dan niet kunt leveren, lig je er bij zo’n klant gewoon uit.

Natuurlijk is het mogelijk om in zo’n tweede fase data te migreren naar een enterprise-grade hosting-omgeving. Dat is echter een enorme klus. Beter is het om al in het begin de juiste keuzes te maken. Er is in die eerste fase op zichzelf weinig mis met een focus op de hoofdzaak: het product en businessmodel. Ik denk echter dat met name start-ups veel baat hebben bij goede externe specialisten. Een goede hostingpartner hoort daar gewoon bij. Die kan precies vertellen hoe je gefaseerd opschaalt en je architectuur zo inricht dat je aan iedere klanteis kunt voldoen. Dat wordt nu nog wel eens gemist en dat is jammer. Want wie in de eerste fase goede keuzes maakt, voorkomt een bottleneck op een later moment.  

Meer over

HostingISOSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor OT 

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs