Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Digital European gateway goed voor regionale groei

Datacenter
06 juli 2016 - 12:133 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Pieter de Haer
Pieter de Haer

Nederland heeft door het hoge kennisniveau van de mensen, de lage stroomkosten en de aanwezigheid van internetknooppunten zo’n beetje de beste digitale infrastructuur van Europa. Nederland is hierdoor aantrekkelijk als vestigingsland en het is niet voor niets dat de internetsector naast de Rotterdamse haven en Schiphol als de derde mainport wordt gezien. Met een jaarlijkse groei van 7 tot 9 procent kan de sector zelfs de belangrijkste van de drie worden.

De Nederlandse datacenter sector doet het uitstekend, volgens het Dutch Data Center Report 2016, dat onlangs door de Dutch Datacenter Association werd gepubliceerd. Het rapport bevat interessante cijfers en geeft een bijzonder gunstig beeld van de Nederlandse datacentermarkt. Nederland heeft bijvoorbeeld een hoge dichtheid aan datacenters en dat komt het Nederlandse bedrijfsleven ten goede. 90 procent van de bedrijven zit momenteel op nog geen dertig minuten afstand van een kwalitatief hoogwaardig datacenter. Daar komt bij dat Nederland een lage energieprijs heeft en dat er fors in energiereductie van datacenters geïnvesteerd wordt. Datacenters kunnen hun hoogwaardige diensten zodoende relatief goedkoop aanbieden.

Brexit

Het rapport laat zien dat die gunstige positie zich uitbetaalt in groei. De DDA schat dat de Nederlandse datacentermarkt afgelopen vijf jaar zo’n 15 procent op jaarbasis groeit. De DDA wijt dat onder andere aan de komst van grote internationale organisaties en corporates die voor Nederland kiezen. En dat zullen er na de Brexit alleen maar meer worden. Ook de AMS-IX, het grootste internetknooppunt van Europa, had in 2015 een topjaar. 127 nieuwe klanten tekenden bij. En ook als je kijkt naar netwerkverkeer heeft Nederland een leidende positie in Europa.

De groei van de datacentermarkt wordt niet alleen veroorzaakt door de komst van grote internationale bedrijven. Datacenters blijken op lokaal niveau een rol als economische aanjager te vervullen en een fundamenteel onderdeel te vormen van de infrastructurele behoeftes van tech-bedrijven en startups. Eindhoven is zo’n voorbeeld. De datacenters aldaar faciliteren een groot aantal technologiebedrijven die veelal hun oorsprong vinden op de Eindhovense campus. Maar ook de regio Twente is daar een voorbeeld van. Previder host bijvoorbeeld een groot aantal tech-startups die banden hebben met de Universiteit Twente, en levert datacenterdiensten aan het nieuwe High Tech Systems Park in Hengelo.

Koppositie

Nederland heeft door zijn goede digitale infrastructuur inmiddels een economische koppositie bereikt, die volgens mij nog onvoldoende algemeen bekend is. Veel nationale en internationale organisaties weten de Nederlandse datacenters gelukkig zeker te vinden, en we zijn volgens mij hard op weg om als onderdeel van de internet economie eenzelfde economische positie te krijgen als de Rotterdamse haven of Schiphol. Nederland ICT, de brancheorganisatie voor it-bedrijven, bracht laatst een manifest uit om de Nederlandse digitalisering politiek op de kaart te zetten. Wellicht kan ik met dit blog ook een bijdrage leveren om de rol van de Nederlandse datacenterbranche beter te belichten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    NorthC Datacenters: regionale slagkracht met Europese reikwijdte

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Record bij AMS-IX, digitale zorg loopt vast (en meer) 

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Europese Commissie besteedt soevereine cloud aan

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    Waarderen, high five, blij
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: SoftwareOne behoudt VMware-part­ner­schap, Linux voor Franse rijks­werk­plek (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs