Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Modelleren van bedrijfsprocessen

18 november 1999 - 23:00OpinieGovernance & Privacy
Wouter H.R. Middel
Wouter H.R. Middel

Onlangs was ik op zoek naar methoden en tools ter ondersteuning van het modelleren van bedrijfsprocessen. Daarom trok een kop met dit onderwerp boven een column van Martin Healey (Computable, 29 oktober) mijn aandacht. Misschien zou dit artikel een nieuw licht schijnen op recente ontwikkelingen in de markt en bruikbare suggesties bieden. Het werd een enorme teleurstelling.

Healey had hierover bijna niets te melden, behalve een verzoek om open standaarden in reactie op een koppeling tussen Rational Rose en ontwikkeltools van IBM. Standaarden zijn veel belangrijker dan een koppeling tussen individuele producten. Maar waarom zegt Healey niets over de standaarden die momenteel worden ontwikkeld? Is de op objecten gebaseerde modelleertaal UML geschikt voor het modelleren van bedrijfsprocessen? Of hebben we een op communicatie gebaseerde modelleermethode nodig, zoals de Dynamic Essential Modelling of Organisations (Demo)? Wat is het belang van het Open Information Model (OIM) van Meta Data Coalition?
Dit zijn relevante vragen met betrekking tot het modelleren van bedrijfsprocessen. Ik hoop de antwoorden ooit in Computable te lezen.
 
Wouter H.R. Middel, informatieanalist Raet

Naschrift

Het spijt me als ik je misleid hebt met de titel van mijn column. Het had niets van doen met de technologie van het modelleren van bedrijfsprocessen. Daar weet ik niets van, en op dat gebied kan ik dan ook geen bijdrage leveren bij het vergelijken van de verschillende technieken die momenteel worden ontwikkeld. Het artikel ging over het feit dat er weliswaar modelleertools beschikbaar zijn, maar dat ze niet ten volle worden gebruikt.
Verder klaag ik voortdurend over het gebrek aan een algemene repository; hopelijk krijgen we die nu met de introductie van de XMI-standaard. Ik hoop dat we hiermee ontwikkeltools beter kunnen integreren en hierbij bpr-tools (welke dan ook) kunnen gebruiken in een levenscyclus-architectuur samen met case en andere tools. De overeenkomst tussen IBM en Rational was niet meer dan een voorbeeld van een stap in de goede richting. Misschien ben jij degene die een artikel zou moeten schrijven over nieuwe modelleertechnieken, opdat anderen daarvan profijt kunnen trekken.
 
Martin Healey

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    OpinieSecurity & Awareness

    NIS2 is geen bedreiging (maar gouden kans voor it-kanaal)

    NIS2
    ActueelGovernance & Privacy

    NIS2 wordt bureaucratisch monster, vrezen Duitsers

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs