Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Europese kruistocht

28 augustus 2003 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

SCO illustreerde zijn zeventiende jaarlijkse SCO Forum-bijeenkomst vorige week met het James Bond-thema. "Wij zijn net als Bond; wij vechten voor het goede", vergelijkt SCO-ceo Darl McBride.

Hij benadrukt nog even dat er netjes betaald is voor het gebruik van het Bond-brand. Net zoals Linux-gebruikers dat moeten doen, aldus McBride en de zijnen. Tot op heden was de hele SCO-IBM-Linux-kwestie echter nogal academisch van aard. Ten eerste speelde het ver-van-mijn-bed in de Verenigde Staten, en ten tweede ging het om geclaimde rechten op vermeend afgeleide Unix-technologie in open source software waarvoor dan in theorie betaald moet worden.
De laatste tijd is het conflict echter in enkele stappen concreter geworden. Bijvoorbeeld door SCO’s bekendmaking van een licentieprogramma voor Linux, met harde prijsstellingen. De concretisering werd vorige week helemaal duidelijk met de aankondiging dat SCO zijn evangelisatie naar Europa brengt. Van een heksenjacht is geen sprake, maar de ‘SCO-man’ komt eraan.
Moeten Europese Linux-gebruikers zich nu bedreigd voelen? Nee hoor, de licentie-eiser gaat eerst Fortune-bedrijven benaderen. Het gaat om de lijst van vijftienhonderd grote ondernemingen die in mei alvast een SCO-brief ontvingen over mogelijke aansprakelijkheid vanwege Linux-gebruik. Die lijst bestaat uit de Amerikaanse Fortune 1000-bedrijven en de wereldwijde top vijfhonderd, waarvan er ongeveer tweehonderd Europees zijn.
De vraag is wat SCO in de EU zal tegenkomen. Heilig ontzag voor auteursrechten -zoals in de VS nagenoeg gegarandeerd door de aanklaag-cultuur – valt niet te verwachten. Terugdeinzen voor technologie vanwege nog onbewezen claims lijkt ook niet waarschijnlijk. Vrees voor financiële aansprakelijkheid wellicht wel. Vandaar ook dat SCO op het niveau van zowel de it-directeur als de ceo/auditor mikt. Toch kunnen de reacties laconiek zijn. De rechtszaak staat immers pas voor april 2005 op de rol van de Amerikaanse rechtbank. Tegen de tijd dat die zaak is afgehandeld, ziet de wereld er vast weer heel anders uit.< BR>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    AcICT: Digitaliseringsstrategie is uitvoerbaar, mits focus en regie verbeteren

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs