Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Open, opener, meest open

19 december 2014 - 12:53OpinieCloud & Infrastructuur

Het lijkt alsof de it-wereld op dit moment in de ban is van ‘open’. Op verschillende terreinen werken bedrijven in verschillende samenstellingen aan oplossingen die uitgaan van open standaarden en/of open source. Dat is op zich een logische trend. Zolang de technologische ontwikkelingen relatief traag verliepen, konden organisaties prima uit te voeten met merkgebonden, gesloten omgevingen. Dat is nu totaal anders.

Bedrijven willen nu snel schakelen en dat kan alleen door openheid. Open oplossingen en open platforms ontstaan immers in gezamenlijkheid. Organisaties werken nauw samen om oplossingen te creëren, wisselen hun kennis uit en zorgen ervoor dat hun producten goed samenwerken met die van andere organisaties. Deze open source-tendens heeft in de netwerkwereld geleid tot drie uitstekende initiatieven.

  1. Open Daylight: een open platform om het netwerk te kunnen programmeren en te kunnen controleren vanuit een centrale locatie om zo de adoptie van software defined networking (sdn) te versnellen. Het project startte in april 2013 op initiatief van de Linux Foundation. Brocade was een van de leden van het eerste uur, samen met tal van andere grote netwerkleveranciers. Gezamenlijk werken zij aan open standaarden waarop de leveranciers hun software baseren. Zo lanceerde Brocade de Vyatta SDN Controller die voldoet aan de standaarden van Open Daylight.
  2. OpenStack: een open source cloud management framework voor het beheren van compute, storage en het netwerk in het datacenter via een dashboard dan wel de OpenStack API, en komt met name tot zijn recht in een heterogene infrastructuur.
  3. Open Flow: een communicatieprotocol dat via het netwerk toegang geeft tot de forwarding plane van een switch of router, en het voor sdn-controllers mogelijk maakt om het pad te bepalen, dat een pakket door een netwerk aflegt. Open Flow wordt gedreven door de Open Networking Foundation (ONF)

Als je kijkt naar het aantal bedrijven dat actief meedoet aan deze activiteiten, is het wel duidelijk dat open de toekomst heeft. Dat wordt ook bevestigd door IDC, dat becijferde dat de keus voor open-oplossingen zorgt voor een kwart minder kosten in vergelijking met die van een single vendor-aanpak. Dan blijft nog buiten beschouwing dat open standaarden zorgen voor meer flexibiliteit, meer innovatiekracht en meer snelheid. Dat is precies wat bedrijven op dit moment nodig hebben om te concurreren in een steeds mondialere economie.

Meer over

APILinuxOpensourceRoutersSwitches

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Eén reactie op “Open, opener, meest open”

    1. Jan van Leeuwen schreef:
      23 december 2014 om 10:10

      Zelfs als FOSS-fan moet ik echter stellen dat er niet altijd een “open” alternatief is.
      Maar op sourceforge.net kun je meestal wel het een en ander vinden dat het proberen waard is.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Deel datacenter NorthC in Almere weer aangesloten op netspanning

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia lanceert Windows-pc’s voor ai-agenten

    Innovatie & Transformatie

    TU Delft leert drones navigeren met bijenstrategie Bee-Nav

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs