Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Desktop-as-a-service in een remote work-scenario

09 april 2021 - 12:33OpinieCloud & InfrastructuurMicrosoft
Christiaan Brinkhoff
Christiaan Brinkhoff

Als je ruim een jaar geleden de vraag had gesteld hoe de werkplek eruit komt te zien, dan klonk zeer waarschijnlijk in het antwoord iets door over ‘vanuit het kantoor werken’, afhankelijk van het soort rol dat je uitoefent. Thuiswerken is niet de standaard omdat er binnen bepaalde bedrijfsculturen nog altijd de gedachte overheerst dat je vanuit huis minder productief bent.

Nu ziet de wereld er heel anders uit, vanaf het moment dat onze regering besloot in lockdown te gaan. Werkgevers zitten ineens niet meer met de vraag of ze mensen willen laten thuiswerken, maar met de vraag hoe medewerkers zo snel mogelijk weer productief te krijgen op het moment dat thuiswerken de enige optie is. Werkgevers zijn hierdoor genoodzaakt sneller te bewegen richting clouddiensten om de productiviteit en verlies van zakelijke inkomsten eerder gisteren dan vandaag te kunnen herstellen.

Los van deze nieuwe manier van werken voor heel veel mensen, wat dus extra discipline en functionele aanpassingen vereist, is er natuurlijk ook een technische noodzaak om dit allemaal mogelijk te maken, een zogenoemde remote work-oplossing. Bestaande vpn-oplossingen (vaak onveilig en niet schaalbaar) of traditionele vdi/rds-oplossingen hebben in on-premise omgevingen vaak beperkte capaciteit of niet de juiste licentieflexibiliteit.

De combinatie van public cloud en het gebruik van nieuwe platform-as-a-service-oplossingen lossen dit probleem eenvoudig op. Denk aan flexibiliteit in gebruik van resources, een hoog security-level, fixed- en flexibele licentiemogelijkheden, wereldwijde beschikbaarheid en nog belangrijker, de configuratie en beheerslasten een stuk lager. Dit is waar desktop-as-a-service voor staat.

Eindgebruiker-devices zullen dan ook in de toekomst worden verbonden met clouddiensten. De manier van werken in de toekomst zal nog meer een combinatie worden van een hoge productiviteit en socialiteit. Noem het de hybride werkplek; drie dagen thuiswerken en twee dagen fysiek op kantoor. Het nieuwe werken met meer balans met als bijkomende voordeel. En minder filerijden.

Meer over

HNWVPN

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Security & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    Cloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    Data & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    Data & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs