Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
startpagina W10

‘32-bit Windows 10 is nutteloos’

16 januari 2015 - 14:29OpinieSecurity & AwarenessMicrosoft
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een technisch onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag gaat het over het hardnekkige voortbestaan van 32-bit Windows. Van het aankomende Windows 10 biedt Microsoft ook een preview release voor 32-bit processors. Waarom?

In de Intel-wereld van pc’s is 64-bit allang gemeengoed. Zelfs nederige Atom-processors kunnen al 64-bit aan en bieden daarmee voordelen voor onder meer de hoeveelheid adresseerbaar geheugen. Ook het ARM-platform voor smartphone en tablets gaat over naar 64-bit, zij het geleidelijk. Voor ARM-processors heeft Microsoft het van x86-Windows afgeleide Windows RT. Maar waarom dan toch vasthouden aan een 32-bit release? Dat heeft toch geen nut. Wat vind jij?

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    Vertraging
    OpinieSecurity & Awareness

    ‘Windows 10 komt te laat’

    IBM mainframe Z13
    OpinieCloud & Infrastructuur

    ‘Cloud geeft het mainframe nieuwe impuls’

    Intel
    OpinieCloud & Infrastructuur

    ‘Intel zoekt naarstig naar ‘the next big thing’’

    Smart watch
    OpinieCloud & Infrastructuur

    ‘Wearables wachten op de Apple Watch’

    OpinieSecurity & Awareness

    ‘Afkappen van Android-patches raakt bedrijven’

    Connected devices
    OpinieCloud & Infrastructuur

    ‘Eén besturingssysteem voor internet of things’

    34 reacties op “‘32-bit Windows 10 is nutteloos’”

    « Oudere reacties
    1. Frank Heikens schreef:
      5 augustus 2015 om 11:16

      @Rob van Albada:
      Lees alles even door. Als je gewone applicaties maakt (dus geen low level drivers), dan draaien 32-bits programma’s prima op een 64-bits OS!

      Login om te reageren
    2. Teus Groeneveld schreef:
      5 augustus 2015 om 22:49

      Toch wil ik alles even realativeren ! Men zegt dat 64 bits meer resources nodig heeft… Waarom eigenlijk !
      Een computer is een hulpmiddel voor mens en milieu. Op alle fronten gaan dingen mis. Even een leuk weetje al binnenkomer…Weet je wel dat als je met je PC aangesloten met Internet op Enter drukt je 11 Watt energie opstookt !?!? Dit kost een heleboel energiecentrales om dit maar gewoon te laten gebeuren !
      Ik erger mij mateloos aan alle reclames die ik op iedere pagina maar moet verwerken. Tja, en om toch maar mijn informatie te vinden moet ik hiervoor maar een snelle 64 bits PC kopen om er niet chagrijnig van te worden.
      In mijn tijd (8 bits) werd bij mijn bedrijf vergaderd over de effectiviteit van 1 bit in een bepaald programma!
      LEXX en YAC waren toen belangrijke ingrediënten om een goede compiler te maken die een zo effectieve hexadecimale code kan genereren. Immers was er weinig en dure geheugenruimte. Bij milieuaspecten stonden wij toen nog niet stil, maar is nu toch echt een hot issue.
      Kortom, hou de 32 bit zo lang mogelijk in stand en denk erover na WAAROM 64 bit zoveel meer zou brengen voor mens en milieu !

      Login om te reageren
    3. Anthony Leering schreef:
      6 augustus 2015 om 13:39

      Dan zou het einde van veel dos programma’s betekenen, die alleen onder 32bits draaien.

      Login om te reageren
    4. Hans Flikkema schreef:
      20 september 2015 om 11:37

      Ik ben ook nog steeds een 32bits fan. Mijn eigen “werk” PC is nog altijd de vlotste van alle andere PC’s en laptops bij mij in huis en dat komt volgens mij omdat ik 32-bits versie van Windows gebruik (Win10 Pro)op dual-core processor en 2 GB Ram, en al die nieuwere apparaten voorzien zijn van 64bits Quadcores en 8GB Ram!!.
      Nu overwoog ik om een 64 bits versie van W10 te downloaden en te installeren en geheugen tot 4GB uit te breiden, maar na dit artikel en alle reacties ga ik toch twijfelen. Wat is wijsheid?

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs