Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
smartphone Windows 10 mobile

‘HP maait het gras weg voor Surface Phone’

25 februari 2016 - 07:40OpinieCloud & InfrastructuurHP Inc.Microsoft
Jasper Bakker
Jasper Bakker

HP legt met zijn zakelijke Windows 10-smartphone de lat voor Lumia- en Surface-maker Microsoft wel erg hoog, te hoog. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

HP gelooft duidelijk wel in het nut van een eigen Windows-smartphone. De afgesplitste pc-gigant (die voorheen samen was met de nu zelfstandige enterprise-tak) brengt met de Elite x3 een premiumtoestel voor de zakelijke markt. Vergeet combi-deals met de levering van pc’s, want één van de grote usp’s (unique selling points) van deze HP-smartphone is Continuum. Die functie van Windows 10 Mobile haalt pc-functionaliteit tevoorschijn op een desktopscherm waarbij het apparaat dan gewoon te bedienen is met toetsenbord en muis.

Naast het hiervoor benodigde dockingstation komt HP ook met een variant voor gebruik onderweg: de Mobile Extender. Dit lijkt een laptop, maar is slechts een ultraplat toetsenbord plus scherm; zónder processor, opslag of zelfs geheugen. Jaren geleden is het toen al noodlijdende Palm 
niet succesvol geweest met zijn vergelijkbare Foleo. HP, dat tussentijds Palm in handen heeft gehad, doet het nu dunnetjes over met Windows 10 Mobile. Daarbij maait de Elite x3 het gras weg voor een Surface-smartphone waar Microsoft volgens geruchten aan werkt. Het HP-toestel is krachtig en high-end, heeft zinnige zakelijke functies en krijgt lovende previews. Dus: een Surface-phone heeft nu weinig zin. Wat vind jij?
 

HP snijdt met nieuwe smartphone Microsoft de pas af

Meer over

Smartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    2 reacties op “‘HP maait het gras weg voor Surface Phone’”

    1. Victor schreef:
      25 februari 2016 om 15:15

      Sinds wanneer heeft concurrentie geen zin? Natuurlijk is het nuttig als Microsoft met een eigen variant komt.

      Of nog beter: als Microsoft helpt om een open standaard voor USB-terminals in het leven te roepen, waarmee handheld devices van alle leveranciers en alle OS-en kunnen werken, inclusief Android (en Apple, als ze zouden willen).

      Tenslotte komt dit concept vooral tot zijn recht wanneer er overal bruikbare terminals zijn; in verschillende kamers thuis, op vaste en wissel-werkplekken, in de vergaderruimte, enz. Dat gaat alleen lukken met open standaarden.

      Login om te reageren
    2. Eildert van Dijken schreef:
      3 maart 2016 om 10:57

      Vorige week in Barcelona een uitgebreide demo van het toestel gekregen. Het toestel komt inderdaad Premium over, heeft hele goede specificaties en heeft zelfs B&O luidsprekers aan boord. Het is ook een bijzondere stap: smartphones worden al jaren slimmer, de huidige mobiele processoren doen niet veel onder voor laptops van 1 of 2 jaar geleden. De X3 heeft een laptop companion, maar als je gaat bellen staat je PC even on hold.

      Op dit moment zijn we veelal gewend aan 2 aparte devices, teruggaan naar 1 device voor al je communicatie en voor je werkactiviteiten is denk ik wel wennen. Dankzij de huidige grote schermen (phablets) is mijn ervaring dat je niet echt meer achter een laptop hoeft te gaan zitten.

      HP gaf aan dat het apparaat bedoeld is voor eenvoudige PC werkzaamheden, bij voorkeur in de virtuele omgeving van HP Workspace. Het heeft daardoor wel laptop aspiraties, maar het is geen echte vervanging van je huidige laptop. En dat is waarschijnlijk voor veel mensen een te grote stap!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs