Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kantoorkwestie

17 april 2003 - 22:00OpinieGovernance & Privacy
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM wil de markt voor kantoorapplicaties opnieuw betreden. Dat is de computerreus van plan met Java-serversoftware die als gratis toevoeging uitkomt voor zijn Websphere-portaalsoftware. We hebben het dus over kantoorsoftware, maar voor de server, niet direct voor de desktop. En geschreven in Java, dus platformonafhankelijk.

‘Ja, en’, zullen velen nu denken. Eerder heeft het Canadese Corel al zijn ooit succesvolle pakket Wordperfect herschreven in Java. Dat is geflopt. Eveneens eerder is het netwerkcomputer-concept (nc), voor desktops-via-de-server, al op zijn bek gegaan. Het is niet de voorspelde marktveroverende revolutie gebleken.
In het huidige aanhoudend slechte economische weer is de situatie echter anders. Directies letten op de kleintjes. Ze onderwerpen uitgaven, declaraties, opwaarderingen, aanvragen en uitbreidingen aan scherpe keuringen. Het draait om vier woorden: bezuinigen, bezuinigen, bezuinigen, bezuinigen. Deze boekhoudkundige aanpak kan IBM een kans geven. Immers, de kantoor-serversoftware is gratis, mits de klant aan een portaalimplementatie wil beginnen.
De grote ondernemingen zijn dan ook de doelgroep, hoewel er een Websphere Portal Express bestaat voor middelgrote bedrijven. Maar juist bij die grote vissen valt er veel te besparen op licenties voor de vele desktops met Microsoft Office. Bovendien zijn er nog genoeg ondernemingen met oudere Office-versies, die binnenkort niet meer ondersteund worden. Moeten ze dan opwaarderen? Nee, maar als wel wordt opgewaardeerd, lopen bedrijven tegen Microsofts nieuwe licentievoorwaarden aan. De opgerekte introductieperiode – met kortingsregeling – is allang verstreken, dus moeten ze de volledige nieuwprijs betalen.
Technisch gezien staat niets een opmars van IBM’s kantoorapplicaties in de weg. Alleen, technisch gezien is dit alles al enkele malen eerder gedaan, zonder succes. Ditmaal staan echter economisch de lichten op groen en dat kan alles anders doen uitpakken. Het is namelijk nog altijd de markt die bepaalt. Mochten marktinertie, wantrouwen of andere factoren dit IBM-initiatief doen falen, dan kan het nog indirect invloed hebben, bijvoorbeeld door de gevestigde orde tot verandering te dwingen. Ook dat is al vaker gebeurd.< BR>

Meer over

JavaWebSphere

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    AP gaat ict-leveranciers preventief controleren

    Security & Awareness

    Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek

    Security & Awareness

    Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer

    Parkinson studie
    Zorg

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs