Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

De val van Baan

31 juli 2003 - 22:00OpinieInnovatie & Transformatie
William ten Brink
William ten Brink

Ooit vloog Jan Baan in een eigen vliegtuig de wereld rond om zijn werknemers en klanten te bezoeken. Het was in de glorietijd van het samen met zijn broer Paul opgerichte Baan Company, midden jaren negentig, toen het softwarebedrijf een schoolvoorbeeld was van succesvol oer-Hollands ondernemerschap. Een concern met internationale allure, uitstekende producten, een indrukwekkende klantenkring en een stevige technologische voorsprong, en bovendien de lieveling van de beurs.

Tot het fout ging. Mismanagement en tegenvallende jaarcijfers brachten analisten begin 2000 aan het twijfelen over een zelfstandig voortbestaan van Baan. Bij het bedrijf zelf voerde ondernemingslust ook toen nog de boventoon, maar nadat het medio 2000 werd ingelijfd door het Britse Invensys was er van dat geloof in de eigen kracht weinig meer over. Baan was nagenoeg failliet; in minder dan een half jaar was het verworden van een succesvol, zelfstandig en beursgenoteerd bedrijf tot een uitgekleed onderdeel van een buitenlands concern.
De recente overname van Baan door SSA Global Technologies doet daar nog een schep bovenop. SSA lijft het Barneveldse bedrijf in als volledige dochter, met Graeme Cooksley van de moeder aan het roer. Baan-ceo Laurens van der Tang stapt op.
Zijn vertrek, zegt Van der Tang, heeft niets met de benoeming van Cooksley te maken. Hij is na zeventien jaar gewoon klaar met Baan. Nog meer dan het vertrek van oprichter Jan Baan in 1998 benadrukt het plotselinge opstappen van Van der Tang echter de teloorgang van Baan. Van der Tang maakte een groot deel van de val mee en moet hebben ondervonden dat er meer nodig is om een bedrijf overeind te houden dan goede producten, innovatie en een grote klantenkring.
Het lukte Baan onvoldoende om het vertrouwen van de markt blijvend vast te houden. Het is te hopen dat het daar als onderdeel van SSA wel in slaagt, want de Baan-producten zijn te waardevol om totaal te verdwijnen.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs