Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Euro en dollartekens

03 juli 2003 - 22:00OpinieInnovatie & Transformatie
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Voor een beetje hardware-inkoper uit Europa is het de afgelopen tijd hartstikke leuk inkopen doen in de Verenigde Staten. De lage koers van de dollar maakt de euro-inflatie een klein beetje goed. Ook Amerikaanse bedrijven verdienen aardig aan de omwisselkoers. Niet alleen doen ze meer zaken met Europa via hun dochters, de vertaling van deze Europese omzetten naar de eigen dollar betekent opnieuw extra omzet.

HP probeert publicitair munt te slaan uit de voor Europa gunstige wisselkoers: de prijzen van printerbenodigdheden dalen met 8 procent. Alleen de printerbenodigdheden? Ja.
Geen van de door ons benaderde Amerikaanse ict-bedrijven overweegt momenteel de prijzen te verlagen. ‘We stellen de prijzen ieder kwartaal bij’, ‘we hebben het net gedaan’; kortom, het regent smoezen.
We willen er best begrip voor opbrengen dat deze bedrijven hun complexe factureringssystemen niet dagelijks aanpassen aan de wisselkoers. We praten echter niet over een kleine verschuiving: lang was de euro 0,9 dollar waard. Vandaag krijg je voor een euro én dollar en veertien dollarcent — het verschil is ruim 37 procent.
Het is precies hetzelfde als met de olieboeren: stijgt de prijs van een vat ruwe olie, dan merken we dat meteen aan de pomp. Daalt de prijs, dan duurt het maanden voordat het verschil ook de autorijders opvalt.
Vaak wordt gezegd dat de ict-bedrijfstak nog in de kinderschoenen staat. Met wat overdrijving kun je dus beargumenteren dat deze vorm van boekhouden-over-de-oceaan de prijs is die klanten moeten betalen voor de volwassenwording. In een buitengewoon stugge markt lijkt dat echter een ietwat suïcidaal argument; alsof de klant nog een extra reden nodig zou hebben om de aanschaf van hardware uit te stellen. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs