Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Reacties op Compaqs overname Dec: ‘Welkom bij de club’

05 maart 1998 - 23:003 minuten leestijdOpinieInnovatie & Transformatie
Co (e.a.) Gersen
Co (e.a.) Gersen

De overname van Digital door Compaq1 heeft verregaande consequenties voor diverse spelers (zie Computable, 20 februari). We vroegen aan de Nederlandse vestigingen van drie bedrijven op deze overname te reageren: achtereenvolgens HP, Sun en IBM. 

Met de overname van Digital door Compaq is een interessante marktsituatie ontstaan. Plotseling zijn er nu drie topspelers die in de ‘enterprise market’ zowel Unix als NT-oplossingen kunnen bieden. Compaq heeft daarmee de mogelijkheid succesvol te worden in die marktsegmenten, waarin ze moeite hadden met IBM en HP te concurreren. Segmenten die heel andere eisen stellen ten aanzien van advies en ondersteuning. Segmenten ook, die hoge eisen stellen op gebied van systeembeschikbaarheid. De kennis die hiervoor nodig is, is bij de recent overgenomen partijen Digital en Tandem zeker aanwezig. Laatstgenoemde twee organisaties kennen deze markt en kunnen daar onder de Compaq-vlag succesvol worden. Voorwaarde is dan wel, dat Compaq een mogelijkheid vindt de drie bedrijfsmodellen goed gebalanceerd te integreren. De ‘Digital en Tandem-wereld’ ziet er heel anders uit dan die van Compaq met zijn lage marges, kleine voorraden, hoge omloopsnelheden en een ‘uitgeklede organisatie’. Daarom zal er behoorlijk wat managementaandacht nodig zijn om het ‘Compaq-succesgezicht’ te kunnen behouden. Als je wereldwijd plotseling de verantwoording krijgt voor een vier maal grotere organisatie waarvan ruim driekwart moet worden ingeburgerd, heb je toch wel een klus op je bord. Op lokaal niveau gezien liggen die verhoudingen nog schever. En dan de klanten van Digital en Tandem, gewend als ze zijn aan hun eigen omgeving: Open VMS, Ultrix, Alpha, Mips en Intel-chips. Om dit aanbod tot een goed afgewogen mix te brengen die hen ook nog smaakt, is meer dan een goede barkeeper nodig. Gartner verwacht immers dat Compaq zich uiteindelijk meer op Intel zal richten, omdat het enthousiasme van software-ontwikkelaars voor andere architecturen erg laag is. Al met al: de potentie is er maar het zal een grote uitdaging zijn die op zo kort mogelijke termijn tot bloei te brengen. De weg die Compaq nu is ingeslagen wordt door HP al jaren met succes bewandeld. Welkom bij de club dus. Co Gersen, corporate pr-manager Hewlett-Packard Nederland

Sun

Sun Microsystems Nederland heeft niets toe te voegen aan de al gepubliceerde reacties van Ed Zander en Scott McNealy. De situatie in Nederland is niet zodanig afwijkend dat daar iets aan toegevoegd hoeft te worden.
 
Hans Appel, marketing manager Sun Microsystems Nederland

IBM

IBM acht het niet noodzakelijk enig commentaar te leveren op de subjectieve informatie in het bewuste artikel over het reilen en zeilen van onze PC-divisie.
Eind 1997 hadden wij 269.465 employés in dienst en bedroeg de omzet over dat jaar 78,5 miljard dollar. U kunt dus zelf wel uitrekenen wat de omzet per werknemer is geweest.
 
Fred P. McNeese, director, International Public Relations IBM
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    ActueelOverheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs