Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Is Microsoft gèk geworden?

10 september 1998 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Paul Backus
Paul Backus

Zoals u wellicht weet wordt er de laatste tijd nogal wat ophef gemaakt over de beveiliging op Internet. Met name over het ontvangen van een mail waarin mogelijk een virus zou zitten, schrijft Paul Backus.

De oplossingen die Microsoft ter beveiliging aanbiedt zijn van Internet te halen of via het Net te bestellen.
Downloaden van updates kan – zeker wanneer wij praten over de drukst bezochte site van de wereld – nogal wat tijd kosten. Dus bestellen maar! Wie schetst mijn verbazing, je moet een creditcard bezitten anders kan er niet besteld worden. Downloaden dan maar. Tot drie keer toe mislukt dit. Na zo’n kleine 8 Mb houdt het Web het voor gezien en moet de hele sessie opnieuw.
Moedeloos van het wachten op de nieuwe Internet Explorer bellen we Microsoft in Amsterdam. Wat blijkt ze kunnen mij niet helpen. Ze mogen de Internet Explorer niet verkopen, zelfs niet via de Direct Services van Microsoft. Ik moet hem bestellen via het Web, "maar dan heeft uw wel een creditcard nodig", wordt er nog gezegd. Het enige dat Direct Services mij kan aanbieden is een Internet Explorer voor de Mac en Windows 3.11 (wel gratis overigens).
Laten we geen Mac of Windows 3.11 in huis hebben. Wat jammer nu. De MSIE 4.01 kan alleen op diskette worden besteld voor 60 gulden per versie. We hebben zowel Engels als Nederlands nodig. Of we dan even 120 piek willen betalen? Zij ze gek geworden bij Microsoft.
Na enig overleg wordt besloten om maar naar Netscape over te stappen en warempel anderhalf uur later hebben we de nieuwste versie via het Web binnen (zowel Engels als Nederlands) en zijn we weer ‘secure’ (voor zover je daarop mag vertrouwen). Ons geloof in het Web is weer enigszins hersteld.
 
Paul Backus,
Maastricht

PS
Of dreigen met plaatsing van deze brief de houding van Microsoft heeft beïnvloed zal in nevelen gehuld blijven, maar Paul Backus ontving op 4 september ‘gratis’ een CD met de Engels-/Nederlandstalige versie van Internet Explorer MSIE 4.01.
 

Meer over

MalwareNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Eén reactie op “Is Microsoft gèk geworden?”

    1. Paul Backus schreef:
      26 april 2008 om 19:29

      Raar als je 10 jaar na dato dit artikel vind via googelen. Toch is het leuk om het nog eens terug te lezen. Het waren nog eens tijden toen. Nu met ADSL is alles downloadbaar en moet je terecht betalen als je een cd of dvd versie wilt ontvangen. Microsoft heeft een nog meer arrogantere houding aangenomen in alles wat ze doen en wat ze gevraagd krijgen. Toch zie je nu ook weer een kentering ontstaan doordat mensen uitwijken naar apple en linux. Voor het eerst in jaren komt microsoft terug op eerdere beslissingen onder druk van de markt.

      Ik heb nog steeds de originele cdrom die microsoft me toen heeft toegezonden met daarop de internet verkenner 4.01 voor windows 95,98 en nt 3.51 of 4.0. Leuke tijd was dat toen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AWS storing
    Cloud & Infrastructuur

    Wereldwijde AWS-storing legt vele platforms plat

    ai cyclotron
    Innovatie & Transformatie

    Techsamenwerking in gevaar: Florida plaatst Nederlandse universiteiten op zwarte lijst

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs